У Дніпропетровському художньому музеї проходитиме виставка творів Віктора Вазарелі (1908-1997), французького художника угорського походження, відомого на увесь світ, засновника op art (оптичного мистецтва).

Виставку організовано у рамках масштабного культурного проекту Посольства Угорщини в Україні, завдяки колекціонеру Тібору Чепеї, за підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода. Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини Міхаль Бає, ініціатор експозиції, говорить: «Мета виставки – разом з передачею угорських та європейських культурних цінностей – звернутися до якомога більшої та різноманітнішої української аудиторії, зацікавити угорськими творчими здобутками».

Віктор Вазарелі народився у місті Печ. Навчання живопису почав у Академії Мюхей, відомої як Будапештський Баухаус. Після першої персональної виставки (1930 р.) переїхав до Парижа, де працював графіком і художнім консультантом у різних рекламних агенціях. Перша персональна паризька виставка художника відбулася 1944 року, у галереї Деніз Рене, навколо якої об'єдналася група авангардних художників, очолювана Вазарелі. 

Творчий доробок Вазарелі – це картини, графіка (принти), кінетичні структури і декілька абстрактних фільмів. Застосовуючи різноманітні оптичні ілюзії, майстер створив визначні зразки оптичного мистецтва, яке є продовженням лінії техніцизму у модерні. Інновації Вазарелі лежать у сфері використання кольорів і оптичної ілюзії, що стають надзвичайно популярними в 1960-70-х роках і значною мірою вплинули на сучасних художників, індустріальних дизайнерів, графіків. Вазарелі активно застосовував набутки оп-арту в дизайні, рекламі та архітектурі, завдяки чому здобув світову славу, а оп-арт увійшов до повсякденного життя і дотепер використовується в окреслених вище галузях.

Щоб долучити глядачів до розуміння сучасної пластики, художник заснував Дидактичні музеї в Горді і у себе на батьківщині, в Печі, а також Центр архітектонічних досліджень на півдні Франції, в Екс-ан-Провансі. Правда, це не врятувало його творчість від відомого скепсису. Підробляти Вазарелі легко, на чому свого часу дехто й нажився, але час цей минув. Зате тепер інтерес до нього знову повертається. Мало не застаріле мистецтво виявилося затребуваним в епоху, коли комп'ютерні ігри замінюють світогляд: фантазія їх творців не в змозі перевершити «матриці» Вазарелі!

Експозиція виставки складається з циклу серіграфій (особливого різновиду шовкографії, що являє собою багаторазове накладення шарів фарби), 20 об’єктів унікального живописного автопортрету майстра та єдиного у світі витвору мистецтва, що побував у космічному просторі – колажу «Космос». Картина була на борту «Союзу Т-6» на космічній станції «Салют 7» 1982 року.

У рамках виставки буде демонструватися документальний фільм про Віктора Вазарелі, що ознайомить глядача з різними етапами творчості художника.

Відкриття виставки відбудеться 21 березня о 16:00.

Дополнительная информация по тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.