Сюрпризи від музею на ДЕНЬ Міста 2017 

— Відкриття Першої у світі емальєрної вулиці 

— Арт-майданчик з воркшопами від професійних художників 

— Відкриття нових площ Музею українського живопису 

До Дня міста Музей українського живопису готує для містян кілька сюрпризів. 
Відкриваємо — Першу та Єдину в Україні емальєрну вулицю. Унікальний арт-об’єкт. 5 елемент (підвид) монументального живопису. 
Дивовижна техніка гарячої емалі — мистецтво, відоме з далеких часів. Стародавні єгиптяни використовували емаль у якості дорогоцінних вставок в ювелірних виробах. На Русь гаряча емаль прийшла з Візантії. Сьогодні емаль є прикрасою інтер’єру, використовується як у ювелірних виробах, так і у монументальних творах. Власне кажучи, емаль — це суміш кварцевого піску, солей та окислів металів, що не втрачають своїх властивостей під час випалу на високих температурах у муфельній печі (600 — 860 С). Твори з емалі не бояться ані сонця, ані морозів. Це – мистецтво, яке житиме віками.
У закладці емальєрної вулиці беруть участь роботи відомих майстрів-емальєрів. Загальна кількість робіт близько 200 робіт. 

Арт-майданчик у музейному саду 
У музейному саду для містян буде працювати. Кожен матиме змогу знайти для себе вид мистецтва і спробувати себе в ролі художника. Участь у майстер-класах буде безкоштовною. 
— Петриківський розпис — Оксана Золотарьова –
— кераміка –Ксенія Жижій 
— скульптура – Надія Отряжа 
— живопис – Андрій Кописов — 
— графіка – Сергій Алієв-Кавика — 
— емаль – Станіслав Юшков 
— писанкарство – Олена… 
— акварель – Олександр Фатєєв 
— гобелени 
— японське оригамі — Катерина Сударська 

Урочисте відкриття нових площ Музею українського живопису 
Нові виставкові площі продемонструють багатство жанрово-тематичного спектру зібрання, доповнять перелік імен мистецьких персоналій ІІ пол. ХХ ст.
Класики дніпровської мистецької школи: Георгій Чернявський, Михайло Кокін, Микола Родзін, Анатолій Ткач, Віктор Матюшенко, Микола Боровський, Олександр Войцеховський, Володимир Жуган, Володимир Горбаченко, В’ячеслав Ховаєв, Володимир Ерліх, Роман Шустерман, Андрій Потапенко, Анатолій Костенко, Василь Філоненко, Федір Павленко, Ігор Єрмолов, Комунар Беркута, Петро Магро, Мойсей Козулін, Олександр Талєєв, Микола Кублік, Яків Калашник, Григорій Невечеря, Олександр Невечеря, Євген Бєліков, В’ячеслав Данілов, Марія Котляревська, Федір Клименко.

Музей японської гравюри – отримує постійну прописку в оновленому приміщенні. 
Близько 400 вибраних графічних листів ХVIII – ХІХ ст. у техніці кольорової ксилографії репрезентують творчий доробок 26-ох майстрів – представників унікального напрямку японського мистецтва – укійо-е. Експозиція виставки побудована у порядку хронології із акцентом на династіях митців.