Книгарня «Є», соціальний арт-проект Parasol і «Видавництво Старого Лева» презентують книжку «Parasol», яка розкриває табуйовану тему – смерть та останній період життя невиліковно хворих. Захід відбудеться у четвер, 1 червня, о 19.00.

Презентація відбудеться за участі авторів проекту письменників Юлії Ілюхи, Юрія Яреми, художників Серія Бурбела та Сергія Алієва-Ковики, координатора літературної частини проекту Івана Рябчія та фотографа проекту Романа Закревського.

Модераторка – керівник соціального арт-проекту Parasol Настасія Євдокимова.

В ілюстрованій збірці оповідань і есеїв «Parasol»у перше в українській літературі відверто порушено табуйовану в нашій культурі тему – смерті та останнього періоду життя, підтримки людини близькими та фахівцями у цей непростий період, зрештою, паліативної допомоги як такої.

Що таке смерть? Як вона приходить і чим це супроводжується зазвичай? Як пережити усвідомлення невідворотності її приходу тому, до кого вона іде, і тим, хто близький до нього? Про це (і не тільки про це) ілюстрована збірка оповідань і есеїв «Parasol». Паліативна допомога – болюча проблема нашої держави – у центрі інтересів чотирнадцяти текстів та ілюстрацій відомих українських художників. Упорядники книги – письменник Іван Рябчій та художник Андрій Єрмоленко.

Довідка:
Parasol – соціальний арт-проект, присвячений проблемам паліативної допомоги (підходу, до дозволяє полегшити життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх родин). Проект реалізовується у 7 містах: Вінниця, Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Дніпро, Харків, Кропивницький. Головним інструментом проекту є мистецтво, спроможне привернути увагу пересічних проблеми паліативної допомоги. У проекті поєдналися і людська емпатія, і доброта, і допомога ближньому, і необхідність почути іншого, і вміння помітити його потреби, і психологічна підтримка близьких, і – що не менш важливо – можливість відкрити над іншим «парасольку» підтримки, співчуття та розуміння.

Парасолька – усесвітній символ паліативної допомоги. Кожен учасник проекту визначає для себе сам, що є його «парасолькою», тобто засобом захисту та підтримки, який образ, сюжет чи сигнал необхідно зафіксувати й донести тут і зараз в Україні зразка 2017-го року.

Учасники літературної частини проекту: Олександр Бойченко, Анастасія Леухіна, Галина Крук, Павло Коробчук, Зоя Казанжи, Маріанна Кіяновська, Сергій Жадан, Юрій Ярема, Юрій Строкань, Марина Єщенко, Олександр Михельсон, Юлія Ілюха, Олег Короташ.

Учасники візуальної частини: Олександр Ройтбурд, Матвій Вайсберг, Роман Мінін, Андрій Сидоренко, Борис Єгіазарян, Олекса Манн, Ігор Ільїнський, Ірина Ільїнська, Нікіта Тітов, Сергій Бурбело, Владислав Шерешевський, Тарас Бенях, Сергій Савченко, Роман Зілінко, Сергій Алієв-Ковика.

Соціальний арт-проект Parasol реалізовується громадською організацією «Фонд «Європа ХХІ» за підтримки програми «Громадське здоров'я» Міжнародного фонду «Відродження».
Сторінка проекту Parasol у Facebook: facebook.com/parasolartproject
Контактна особа: керівник соціального арт-проекту Parasol Настасія Євдокимова 0930113862, [email protected]

Адреса книгарні «Є»:
м. Дніпро,
вул. Глінки, 15 (вхід з Європейської площі).
Справки по тел.: (056) 732-13-92.