Музей пропонує мешканцям та гостям міста дізнатися історію одного з найстаріших та найбільш таємничих місць Дніпра - Центрального парку ім. Т.Г. Шевченка. Екскурсанти дізнаються, як виглядала та змінювалася ця історична територія від часів Лазаря Глоби до сьогодення, які історичні об’єкти та пам’ятки знаходяться у парку.

Одним із перших таємниці колишнього Потьомкінського саду почав розгадувати видатний історик, археолог, перший директор Обласного музею ім. О. Поля, академік 
Д.І. Яворницький. Він не лише провів там серію археологічних та історичних розвідок, але й майже щодня гуляв парком, який знаходився через дорогу від оселі вченого. 

Маршрут екскурсії охоплює всі знакові місця Центрального парку: палац Потьомкіна, Архієрейське провалля, руїни Зеленого театру, ресторан «Маяк», Монастирський острів, Мерефо-Херсонський міст, пам’ятник Т.Г. Шевченку, церкву Святителя Миколая, фонтан «Ревучий» та ін.

Вартість екскурсії: 20 грн для дорослих, 10 грн – для дітей та студентів. Збір екскурсантів – у вестибюлі Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького (площа 
Т. Шевченка, 5). Завершення екскурсії – на оглядовому майданчику Монастирського острова (над фонтаном «Ревучий»). 
Тривалість екскурсії: 2-2,5 год.
Попередня реєстрація обов’язкова! 

Попередній запис за тел.: (0562) 47-27-61.