Реалізація цього чудового проекту в Дніпропетровську стала можливою завдяки ініціативі Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Міністерства культури України і Фундації «Відкрита Україна», а також Національного художнього музею України та Національного музею у Львові ім. А. Шептицького.

В Україні 2015 рік у культурній сфері, здебільшого, означився як рік Якова Гніздовського. Естафету вшанування пам’яті та популяризації творчості художника розпочав виставкою творів Львів, а далі колекції попрямували іншими великими українськими містами (Чернівці, Полтава, Київ, Черкаси), де в художніх музеях було представлено кращі роботи автора з державних та приватних колекцій.

Яків Гніздовський — митець непересічного хисту. В його творчій особистості навдивовижу мирно уживалися й живописець, і дизайнер, й ілюстратор, і кераміст, однак, в Україні він лишається найбільш знаним саме в іпостасі художника-графіка. Його неперевершені дереворити, підкоривши світову спільноту, знайшли відгук й в серці українського «споживача». Адже Яків Гніздовський завжди залишався вірним своїй українській душі та нашому трепетному світовідчуттю. 

Дивним чином митцеві вдалося не відходити від власного неповторного стилю, хоч і викристалізовувався він не одне десятиліття й під впливом різних мистецьких вподобань і, часом, наперекір тогочасній формалістичній переорієнтації художньої сфери, а, часом, і в дусі доби. 

Оригінальність стилю Якова Гніздовського є, либонь, результатом напрочуд гармонійного сплаву слідування і підвалинам мистецької культури Західної Європи, і своєрідній філософії й естетиці китайського живопису, каліграфії та японської гравюри, і «молодим» й стрімким тоді модерністичним тенденціям, а також, звісно, декоративним мотивам рідної Борщівщини.

Твори Якова Гніздовського зберігаються у колекціях багатьох музеїв та галерей світу (Національний музей американського мистецтва, Музей образотворчого мистецтва в Бостоні, Addison Gallery, Музей модерного мистецтва у Більбао, Картинна галерея Вінніпега, колекція Білого Дому та ін.), колекціях багатьох університетів, а також приватних  зібраннях.

Справки по тел.: 056-744-60-35, 0562-47-33-38.