Тарас Шевченко. Історично-побутова мелодрама.
Режисер-постановник – народний артист України - Лідія Кушкова.
Хореографія – Валентина Грекова.

В ролях: нар.арт.Украъни: Гр. Маслюк, Л.Кушкова;засл,арт.України: В.Мойсеєнко , Н.Ніколаєва ,Ж. .Дмитренко, М.Постолака ;артисти: О.Вербова, С.Сушко, С.Дрожаков та інші.

Драматичні твори Тараса Шевченка, що дійшли до нас, - це п'єса "Назар Стодоля" (1843) та уривок історичної п'єси "Никита Гайдай" (1841). Не збереглися "драма чи трагедія в трьох актах" "Данило Рева" (згадується в листі поета до Я. Кухаренка від 30 листопада 1842), яку Шевченко згодом переробив, імовірно, в мелодраму "Назар Стодоля", а також мелодрама у прозі "Невеста". Драматургічним зацікавленням Шевченка сприяли відвідини вистав петербурзьких театрів, безпосереднє оточення поета, зокрема композитор і оперний співак С. Гулак-Артемовський та журналіст, фейлетоніст і театральний критик О. Елькан (відомий і як перекладач драматичних творів зарубіжних авторів для Александринського театру).

Тема людських взаємин і суспільних відносин, як за часів Кобзаря, так і сьогодні гостро прослідковується у нашому житті. Непорозуміння, обман і навіть зрада хвилювали героїв Шевченкової п’єси «Назар Стодоля», хвилюють ці проблеми і нинішніх українців.

У спектаклі задіяно більше 20 артистів драми і балету. Вистава неодноразово схвально висвітлювалася на сторінках українських газет. Один з критиків охрестив жанр спектаклю як детектив через стрімкий розвиток сюжету і уміння акторів тримати глядача у напрузі протягом усього дійства. Наш театр, окрім багатьох міст України, двічі давав «Назара Стодолю» у столиці нашої держави, Києві. У 2004 році виконавці головних ролей Г.Маслюк (Хома Кичатий) і В.Мойсеєнко (Назар) отримали свої почесні звання.

Тривалість вистави: 2 год.

Справки по тел.: (056) 778-55-55 (касса), (056) 744-52-35, (056) 744-11-27.