Всеукраїнської традиційної виставки декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва «Народне мистецтво козацького краю». Виставка організована з метою відродження українських національних традицій, підвищення професійного рівня майстрів народного мистецтва Дніпропетровщини і загальної культури мешканців міста, особливо учнівської та студентської молоді, сприяння її духовному і морально-естетичному розвитку.

Кожен народ створює самобутнє народне мистецтво — основу національного стилю. Таке мистецтво відбиває характер народу, його думки і почуття, життя і побут. Впродовж століть тисячі майстрів різних поколінь: вишивальниці, лялькарі, писанкарі, різьб’ярі, гончарі, майстри декоративного розпису, лозоплетіння та соломоплетіння, художньої обробки шкіри, ткачі створювали речі, необхідні людям у побуті. Кращі з них називаємо творами народного мистецтва.

До відбору на виставку подано близько 400 зразків народного мистецтва, створених 73 майстрами із різноманітних матеріалів: соломи, дерева, лози, рогозу, паперу, глини, кукурудзи, тканин і ниток. Відібрані роботи яскраво ілюструють творчі здобутки членів та майстрів Національної спілки майстрів народного мистецтва України із Полтави, Глухова, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Петриківки, Вільногірська, Опішного, Лубен, Дніпродзержинська, Кременчука, Солоного, Решетилівки, Новомосковська, Дніпропетровського та Межівського районів Дніпропетровської області. Представлені творчі роботи ілюструють різні види декоративно-ужиткового мистецтва: вишивка, іграшкарство, писанкарство, витинання, художнє плетіння з природних матеріалів (соломи, лози, рогозу, кукурудзяного листя), в’язання, художня обробка дерева, декоративний розпис тощо. 25 майстрів-учасників є членами об’єднання майстрів народного мистецтва, яке працює вже четвертий рік у Дніпропетровському Будинку мистецтв.

Відвідувачі зможуть також побачити експозицію «Рушники Подніпров’я», що повернулась в Україну після тріумфального показу мистецтва українського рушникарства у містах Болгарії: Русе, Софії, Бургасі та Пловдіві. Висока оцінка виставки міститься у листі Посла України в Республіці Болгарія Миколи Балтажи: «Виставка «Рушники Подніпров’я» стала окрасою діяльності Посольства з відзначення річниці незалежності Української держави, а також надзвичайно впливовим інструментом презентації культури та побуту українського народу, яке надовго збережеться в пам’яті болгарських наукових і культурних кіл. Як зазначив директор Етнографічного музею при Болгарській академії наук П.Христов, болгарські мистецтвознавці вже давно не мали змоги ознайомитись з рукотворними роботами такого високого рівня».

Під час експонування планується проведення екскурсій, зустрічі з мистецтвознавцями та «круглий стіл» учасників виставки.

Адреса: вул. Філософська, 23, приміщення колишнього кінотеатру «Червоногвардієць».