Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького до 160-річчя з Дня Народження вченого презентує першу офіційну пешохідну екскурсію по парку ім. Т.Г. Шевченка.

Цього року музей пропонує мешканцям та гостям міста дізнатися історію одного з найстаріших та найтаємничіших місць Дніпропетровська - Центрального парку ім. Т.Г. Шевченка. Екскурсанти дізнаються, як виглядала та змінювалася ця історична територія від часів Лазаря Глоби до сьогодення, які історичні об’єкти та пам’ятки знаходяться у парку.

Одним із перших таємниці колишнього Потьомкінського саду почав розгадувати видатний історик, археолог, перший директор Обласного музею ім. О.Поля, академік Д.І. Яворницький. Він не лише провів там серію археологічних та історичних розвідок, але й майже щодня гуляв парком, який знаходився через дорогу від оселі вченого. 

Маршрут екскурсії охоплює всі знакові місця Центрального парку: палац Потьомкіна, Архієрейське провалля, руїни Зеленого театру, ресторан «Маяк», Монастирський острів, Мерефо-Херсонський міст, пам’ятник Т.Г. Шевченку, церкву Святителя Миколая, фонтан «Ревучий» та ін.