Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького продовжує цикл пішохідних екскурсій по історичним місцям Дніпропетровська: «Стежками Д. Яворницького» .
Маршрут екскурсії «Історична частина Катеринослава» охоплює Нагірну частину Дніпропетровська, ядро формування нашого міста. Екскурсанти зможуть дізнатися захопливу історію визначних пам'яток Катеринослава-Дніпропетровська : пам'ятника Катерині ІІ, загадкової стели кінця XVIII ст., що і нині стоїть біля Преображенського собору, будинків О.М. Поля та І.Я. Акінфієва, Преображенського собору, Потьомкінського палацу, парку ім. Т.Г. Шевченка, старовинних дворянських будівель та багато іншого.
Пішохідна екскурсія дозволить пройти стежками Дмитра Яворницького, щоб дізнатися більше про його долю, стосунки з людьми та громадську діяльність. Маршрут загалом повторює той шлях, яким Д.І. Яворницький ходив з будинку на роботу та на відпочинок. Він охоплює важливі об’єкти історичного центру Дніпропетровська, що пов’язані з життям та діяльністю вченого. Ці пам’ятки досліджувались Д.І. Яворницьким і описані в його останній ґрунтовній праці «Історія міста Катеринослава» (1937 р., вперше опублікована – 1989 р).