Відкриється виставка до Дня пам’яті й примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Щороку в Художньому музеї проводяться експозиції, присвячені Дню Перемоги. Цього року до 70-річчя знаменної дати музей представляє твори малярів, що цього року могли б відзначити свої ювілейні дати – 90 та 95 років. Саме тому виставка має назву «Ювіляри до ювілею».

Ці мистці: заслужений художник України Андрій Потапенко, члени НСХУ Олександр Войцеховський, Віктор Матюшенко та Анатолій Костенко. Вони -яскраві представники дніпропетровської школи живопису.

Заслужений художник України Андрій Ілліч Потапенко (1925 – 2011) – художник-лірик, котрий у звичайному та повсякденному житті був здатний побачити красу та піднести її до рівня прекрасного.

Роботи Віктора Івановича Матюшенка (1925 – 1984), гармонійні за кольором та досконалі за формою, відзначаються урочистою монументальністю.

Особливою декоративністю та святковістю відрізняються твори Анатолія Олександровича КОСТЕНКА (1920 – 1996). Кожен з його пейзажних мотивів передає неповторний настрій і природи, і самого художника.

Більш стримані та виважені за законами реалістичного класичного мистецтва пейзажі Олександра Климентійовича Войцеховського (1925 – 1994).

Художники, котрі пережили воєнне лихоліття, особливо чуйно й гостро сприймають красу природи мирного часу. Саме образотворче мистецтво допомогло авторам творів – ветеранам війни – адаптуватися до мирного життя.

На виставці представлено 21 твір пейзажного живопису, що охоплює період з кінця 50-х до початку 90-х років ХХ століття. Всі ці роботи поєднує любов до рідного краю, своєї Батьківщини. В них ми можемо побачити красу і велич природи України від Карпатських гір до Дніпровських ланів, від Слобожанщини до Криму.