Запрошуємо Вас на презентацію наймасштабнішої театральної програми 2015 року від Британської Ради в Україні.

У фокусі оновленої театральної програми Британської Ради – розвиток української молодої професійної спільноти та налагодження ефективних фахових зв’язків між Україною та Британією.

Програма складається з трьох багатоетапних конкурсів, що стартують одночасно на початку березня 2015 року. Їх мета: надати можливості українським режисерам, кураторам та театрам попрацювати з іноземними колегами над створеннями британо-українських копродукцій, переосмислити “невідомі” тексти Шекспіра та приєднатися до всесвітнього відзначення 400-тої річниці від дня смерті Барда, а також на три тижні зануритися у роботу найбільшого експериментального майданчику світу – фестивалю Единбурзький Фріндж – у ролі його глядача та експерта.

Програма створена у тісній співпраці із ГО «Театральна Платформа».

Кожен із конкурсів має свою специфіку та розрахований на різні аудиторії:

Конкурс 1: Сучасна британська драма на українській сцені. Конкурс для молодих режисерів

Разом із Національним академічним драматичним театром ім. І. Франка запрошуємо молодих українських режисерів взяти участь у конкурсі на постановку вистави за однією із запропонованих п’єс сучасних британських драматургів:

  • «Ножі у курках», Девід Херроуер (1995)
  • «Там, здалені», Керіл Черчілл (2000)
  • «Легені», Данкан Макмілан (2011)

Учасники мають надати режисерські експлікації до одного із запропонованих творів. Фіналісти представлять свої роботи у серії публічних читань на Камерній сцені Національного театру ім. І.Франка у червні 2015 року. За їхніми результатами експертна група обере переможця конкурсу. Головна нагорода – можливість реалізувати виставу на Камерній сцені театру до кінця 2015 року.

Також у рамках конкурсу будуть представлені майстер-класи із залученням британських тренерів.

Конкурс 2: Невідомий Шекспір. Конкурс для театрів.

Пропонуємо українському театру попрацювати над створенням нової постановки Шекспіра у співпраці з британським сценографом – фіналістом престижної театральної нагороди Linbury Prize 2015 – за однієї з трьох п’єс:

  • «Юлій Цезар», трагедія (1599)
  • «Цимбелін», історична хроніка / комедія / пастораль (1609-1610)
  • «Зимова казка», трагікомедія (1623)

Жодна з п’єс до сьогодні не була поставлена на українській сцені (українською мовою), хоча ці текcти користуються неабиякою популярністю у світової аудиторії.

Театр переможець отримає:

-​ Подорож у Лондон коштом Британської Ради для режисера та продюсера майбутньої вистави, аби провести інтерв’ю з 20 молодими британськими сценічними дизайнерами, попередньо відібраними для участі у престижній британській премії Linbury Prize 2015, та обрати спеціаліста, з яким вони хотіли б продовжити співпрацю над постановкою (дати поїздки: 27-28 липня 2015 року);

-​ Фінансове забезпечення Британської Ради на перебування британського сценографа в Україні;

-​ Покриття Британською Радою кошторису сценічного оформлення і виготовлення костюмів;

-​ Підтримку Британської Ради та ГО «Театральна Платформа» у плануванні та реалізації промо-кампанії вистави.

Прем’єра вистави запланована на 23 квітня 2016 року до 400-ої річниці від дня смерті легендарного англійського драматурга.

Конкурс 3: Професійна подорож на фестиваль Единбурзький Фріндж. Конкурс для театральних кураторів

Чотири молоді українські театральні куратори, менеджери, критики, режисери, драматурги мають шанс взяти участь у роботі журі престижної нагороди Total Theatre Award на Единбурзькому Фрінджі влітку 2015 року.

Окрім перегляду програми фестивалю українські куратори отримають нагоду, сформувати коло професійних знайомств, обмінятися досвідом з іноземними колегами та закласти фундамент для майбутньої співпраці. Після завершення фестивалю українська делегація буде запрошена організувати презентацію Единбурзького Фрінджу для професійної спільноти в Україні.