Так вже склалося, що нам щодень доводиться «шукати жінку», намагаючись втямити поведінку чоловіків, котрі, зрештою, постійно поглинуті тими самими пошуками.

Коли розглянути це судження без іронії, у лишень мистецькій площині, воно вже не здається дотепною грою слів – це, радше, філософське пояснення творчого акту.

І цієї весняної пори Дніпропетровський художній музей запрошує усіх охочих долучитися до «пошуків» Жінки, відвідавши виставку творів живопису з музейного зібрання «Cherchez la femme».

«Cherchez la femme» — свято живопису, що об’єднує твори відомих і улюблених художників різних кіл. Та господинею цього свята лишається Жінка. Час впливає на моду, стиль, роль жінки, однак не міняє її єства. Справжні мистці наділені даром бачити Жінку, бачити по-особливому, бачити її природу, бачити щораз по-новому й виказувати полотну своє до неї ставлення. Тож і концепцію виставки можна окреслити так: не жінка в живописі, а живопис як засіб та прийом пізнання жінки.

Відвідувачам випаде чудова нагода натрапити на шлях пошуків і пізнання Жінки, котрим рушали свого часу Валентин Сєров, Костянтин Коровін, Микола Фешин, Олександр Мурашко, Петро Нілус, Борис Григор’єв, Микола Глущенко, Андрій Коцка, Тетяна Яблонська, а також наші добре відомі дніпропетровські живописці: Михайло Кокін, Володимир Ерліх, Яків Калашник, Володимир Городиський, В’ячеслав Данилов, Володимир Бублик, Олександр Рєзник, В’ячеслав Апет, Анатолій Онищенко та багато інших. Біля півсотні добірних музейних полотен відкриють розмаїття жіночих іпостасей та образів: архаїчних і ледь вловимих, відвертих і цнотливих, звабливих і зворушливих, філософськи глибоких та іронічних, буденних і казкових, монументальних іа ліричних, і знов засяють жіночі погляди, звернені на нас, а також, що найважливіше, погляди Мистця, звернені на Жінку.

Довідки за тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.