У приміщенні Дніпропетровського художнього музею стартує проект, який пройде у три етапи. Його мета - донести суспільству естетичний ідеал краси мешканки міста ХІХ століття, залучити молодь до вивчення історичного костюму і надихнути молодих дизайнерів на створення власних колекцій.

26 березня, о 15:00, у Художньому музеї відкриється експозиція з 3-х картин із зібрання музею, які відображають світський костюм мешканки Катеринослава ХІХ століття. Це робота К. Б. Веніга «Жіночий портрет» та полотна невідомих авторів української школи – «Портрет невідомої в блакитному» та «Портрет Марії Михайлівни Князевої».

Костюм – це документ епохи, й твори живопису найбільш достовірно передають це явище, крізь призму якого відбиваються матеріальні, духовні та художні цінності людей. 

Місто Дніпропетровськ (Катеринослав) досліджують історики, соціологи, представники інших напрямів, проте культурі міського повсякдення етнографи приділяли зазвичай мало уваги. Тому ми багато знаємо про архітектуру, соціальний склад міського населення, промисловість та торгівлю, але маємо досить невеликий комплекс інформації щодо, скажімо, традицій спілкування, святкування чи звичаїв одягатися за певними правилами.

Важливим джерелом пізнання історії костюма є образотворчі матеріали. Значна інформація міститься у портретному живописі. Ми ж пропонуємо звернутися до того, як у портреті відображено тенденції, притаманні саме костюму мешканок Катеринослава.

Виставка "Городянка" триватиме 3 дні, упродовж яких у музеї проходитимуть демонстрація реконструйованих історичних костюмів та лекції з історії костюму:

26 березня - о 15:45; 27 та 28 березня - о 12:00.

На другому етапі проекту музей пропонує учням Дніпропетровського коледжу технологій та дизайну, що готує майбутніх фахівців індустрії моди, створити колекції сучасного одягу з елементами історичних костюмів, відображеними у виставлених портретах. У рамках фестивалю молодіжної моди «Весняна акварель», який відбудеться у приміщенні коледжу 23 квітня, пройде відбір кращих колекцій.

Колекції фіналістів будуть репрезентовані наприкінці травня на Тижні музейної моди. Це і буде третім етапом проекту.

Довідки за тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.