Виставка «Акварельні мотиви» Дніпропетровського архітектора-художника, члена Національної спілки архітекторів України, доцента кафедри «Основ архітектури» Придніпровської державної академії будівництва та архітектури ОЛЕГА ГАВРИЛОВА.

На виставці представлено 50 ( з понад 350-ти створених!) акварельних робіт, на яких зображені пам’ятки архітектури міст, в яких бував автор: Києва, Дніпропетровська, Санкт-Петербурга, Алупки, Мюнхена, Кельна, Нюрнбергу, Праги, Кракова, Вроцлава, Таллінна тощо. Об’єктом зображення О. Гаврилова стали як знакові, відомі архітектурні споруди – храми, палаци, пам’ятники, так і маловідомі, обрані за покликом душі художника міські пейзажі. Роботи, які мають невеликий розмір у межах альбомного аркуша, відрізняються майстерною локальністю зображення, але, разом з тим, повнотою розкриття теми.

Для архітектора, вважає автор, пізнавальні поїздки містами світу є кращою формою самоосвіти. Ще художник І. Рєпін зазначив: «Безперервно малювати з натури – ось школа вища та правильна». А для художника бажання творити – це й засіб спілкування з собою, з природою, іншими людьми, Господом. Бажання пізнавати, відображати навколишній світ, ділитися враженнями, використовуючи високохудожні форми спілкування, лежить в основі будь-якої творчості. Дійсно, створюючи свої зображення, як і кожен митець, Олег Іванович виражає свій внутрішній, духовний світ, емоції, переживання від побаченого. Тому хотів би, щоб враження від його робіт торкнулися емоційних граней душі глядачів, що зможуть разом з автором здійснити уявну подорож кращими містами України та Європи.

Три роботи з видами Дніпропетровська автор передає в фонди ДНІМ ім.. Д. Яворницького, продовжуючи більш ніж столітню традицію поповнення фондів музею дарунками колекціонерів та митців.

Виставка приурочена до 50-річного ювілею автора.

Справки по тел.: (0562) 46-34-22.