Відкриється виставка однієї картини – широкий загал побачить єдину в нашому краї роботу, до створення якої доклав руку сам Шевченко.

Акварель «Київський університет», виконана Тарасом Шевченком спільно з Михайлом Сажиним, надійшла до ДХМ до пам'ятної дати — сторіччя від дня смерті Тараса Шевченка. Саме цими днями відвідувачі матимуть рідкісну нагоду побачити роботу на власні очі, ознайомитися з історією та технікою її створення і спробувати виявити саме Шевченкову «руку» у творі.

На відкритті виставки мистецтвознавець Володимир Кулічихін прочитає лекцію про здобутки Тараса Григоровича, людини усебічно розвиненої і обдарованої, у царині графіки та живопису.

Минулого року країна відзначала 200-річний ювілей Шевченка. Цей урочистий привід збігся у часі із трагічними подіями в Києві. Тож, ми мали обмаль часу, але й, водночас, низку вагомих причин, аби переосмислити значення Великого Кобзаря у справі утвердження національної ідеї. Цьогоріч наша країна опинилася у ще скрутнішому становищі, а слова Пророка ще більше стверділи й стали на сторожі коло нас. Та сподіваємось, наш «світанок» уже близько, й «в сім'ї вольній, новій» ми належно вшануємо пам'ять Шевченка й переосмислимо образ «насупленого вусаня», що дивиться на нас з холодних постаментів, — відтак кожен носитиме в собі «свого Шевченка».

Довідки за тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.