Проект Європейського Союзу Мандрівна фотовиставка Українського Транспорту стартує в Дніпропетровську.

Експерт проекту – Дайва Вілкєліте.

Уперше в Україні фотовиставка, присвячена розвитку українського транспорту, здійснить мандрівку залізничними вокзалами, з метою довести – український транспорт має бути і буде – для людей. За ініціативи безпосереднього організатора – Проекту Європейського Союзу (ЄС) «Підтримка впровадження Транспортної Стратегії України» (ППС), рух фотовиставки сімома найголовнішими містами держави розпочнеться восени 2012 року. З третього жовтня, стартуючи в Дніпропетровську, виставка триватиме майже рік. Після Харкова, Донецька, Запоріжжя, Одеси й Львова фотовиставка завершить свою мандрівку в столиці України. У середині 2013 року на Центральному залізничному вокзалі кияни та гості міста стануть свідками закриття експозиції.

Мандрівна фотовиставка Українського Транспорту – важливий крок до представлення українській громадськості партнерства  між Європейським Союзом та Урядом України. Із 2008 року фахівці ЄС  у співпраці з Міністерством інфраструктури України працюють над вирішенням нагальних питань українського транспорту. Успішно розроблена «Транспортна стратегія України на період до 2020» була затверджена розпорядженням Уряду уже в жовтні 2010 року. Стратегія визначила основні цілі, принципи та пріоритети розвитку транспортної галузі України й визнала, що добре налагоджена транспортна система є важливою для соціально-економічного поступу держави, кінцевою метою якого є покращення добробуту українців. У Стратегії було усвідомлено транспортний потенціал держави й шляхи до його реалізації. А висока якість транспортних послуг була визнана одним із приорітетніих напрямків розвитку транспортної галузі. Кожен пасажир Укрзалізниці, автовокзалів, річкового та морського транспорту, авіаліній України – цінний і важливий.

Мандрівна фотовиставка нагадує про головне призначення транспорту – підтримувати комунікацію між людьми. Представляючи кожен вид транспорту, експозиція акцентує увагу на об’єктах, відсутніх на фотозображеннях, проте найважливіших у транспортній системі. Це пасажири й працівники українських транспортних служб. Люди, які щоденно створюють комфортні умови для безпечної, зручної і швидкої мандрівки – основна рушійна сила української транспортної галузі. «Мандрівна фотовиставка покликана нагадати пасажирам, що користуються транспортними послугами, про тих, хто створює і надає ці послуги. Вона має охопити сім міст. Це велика амбіція, але ми переконані, що вона матиме успіх. Успіху бажаю і тим, хто працює над впровадженням Транспортної стратегії України», – говорить Керівник проекту ППС Бернард Семерія. 

Розробляючи Стратегію з розвитку всіх видів транспорту та дорожньої інфраструктури до 2020 року, Міністерство інфраструктури й експерти ЄС визначили три основні його напрямки – підвищення ефективності управління, покращення якості транспортних послуг та розробка нових засобів енергозбереження. А отже інституційні реформи й покращення транспортної інфраструктури чекають на український транспорт уже в найближчому майбутньому. Головною задачею реформування національної транспортної сфери є наближення її до міжнародних норм та стандартів. Реалізований за фінансової підтримки ЄС, проект  «Підтримка впровадження Транспортної Стратегії України» є практичним втіленням прагнення України до досягнення статусу справжньої європейської держави.

Через мистецтво документальної фотографії, українські та іноземні пасажири – гості виставки – мають змогу побачити справжнє життя українського транспорту. П’ять фоторобіт, що розкривають сьогодення кожного транспортного сектору України, невипадково мандрують саме залізничними вокзалами. За майже 150 років існування будівлі української залізниці були свідками значних історичних подій, зміни політичних епох і самого українського суспільства.  Щодня тисячі українців очікують на потяг, проводжають і зустрічають рідних. Перебуваючи в просторі експозиції, ці невипадкові глядачі перепочивають від щоденних турбот, щоб замислитись над історією українського транспорту і його сьогоднішнім існуванням. Зйомки в нових терміналах Бориспільського аеропорту стали найбільшим враженням автора фотографій Марії Бикової: «Динаміка авіатранспорту, його швидкий рух і відкритість до світу – для мене втілюють одну з найважливіших рис життя людини у XXI столітті».

Реалізуючи ідею постійного розвитку українського транспорту, «Транспортна стратегія України на період до 2020», передбачає підвищення якості транспортних послуг і їх доступності для пасажирів, вдосконалення системи транспортної безпеки, оновлення рухомого складу, а також підвищення енергоефективності й екологічності транспортних засобів. Крок за кроком, Україна впроваджує стандарти екологічної безпеки, серед яких також і «ЄВРО-3», «ЄВРО-4» та «ЄВРО-5» (норми вмісту токсичних речовин у вихлопних газах автомобілів та інших транспортних засобів), спрямовані на покращення стану повітря у населених пунктах держави.  Давноочікуваний Закон «Про морські порти» покликаний докорінно змінити обличчя «морської» економіки. Вступаючи в дію з середини 2013 року, він перетворює стару монопольну форму сервісного порту в нову модель – порту-власника, який працює значно ефективніше за свого попередника. Завдяки тісній співпраці Проекту «Підтримка впровадження Транспортної Стратегії України» та Міністерств України відбувається поступове реформування українського законодавства відповідно до європейських стандартів, що забезпечують більш стабільне й ефективне функціонування транспорту. Розроблена «Транспортна стратегія України на період до 2020» є одним із найбільших досягнень цієї співпраці, а мандрівна фотовиставка – соціально значущим проектом, що відображає її головну мету: вдосконалити українську транспорту систему перш за все для потреб людей.

Відкриття проекту відбудеться у середу, 3 жовтня, о 15.00 у приміщенні Центрального залізничного вокзалу Дніпропетровська, в залі очікування підвищеного комфорту №1.