Валерій Володимирович Самохвалов народився 21 вересня 1939 року у Дніпропетровську. Мистецьку освіту здобув у Дніпропетровському державному художньому училищі (вчителі – Г. Г. Чернявський, К. С. Беркута), яке закінчив 1961 року. З 1985-го художник стає постійним учасником обласних та республіканських виставок. 1989 року вступив до лав Спілки художників СРСР.

Твори Валерія Самохвалова зберігаються в музеях і приватних колекціях України та більше ніж 30 країн світу.

На виставці, присвяченій 75-річчю автора, репрезентовано близько 50 графічних творів останніх років. Роботи Самохвалова завжди впізнавані за характерною манерою виконання. У якій би графічній техніці не працював майстер (олівець, вугілля, акварель), його твори неможливо переплутати з графічними аркушами інших майстрів.

Твори мистця, виконані «на одному подиху», «одним розчерком олівця», вражають чіткими, бездоганно вишуканими лініями. Вони захоплюють, надихають, створюють незабутні відчуття. Вдивляючись у дивовижні лінії, легко фантазувати й вгадувати у контурах фігур силу природи, біблійні та міфологічні сюжети, ніжність, загадковість та любов.

Довідки за тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.