День Святої Варвари, покровительки вишивки. За легендою, свята Варвара Ісусу ризи вишивала та жінок давньому мистецтву вишивки навчала.

З нагоди свята вишивальниці з П'ятихаток і Петриківки та студенти коледжу технологій і дизайну продемонструють свої роботи, розтлумачать їхні символічно-оберегові значення і втаємничать в особливості вишивки Дніпропетровщини.

У залі ікон біля образів Св. Варвари майстрині проведуть екскурсію «Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила».

Відвідувачі заходу також стануть учасниками майстер-класу із традиційних технік (хрестик, гладь, лиштва, зубцювання, ляхівка, мережка, солов'їні вічка, бісер тощо), орнаментів та сюжетів рушників, сорочок тощо.

Вишивання – один з найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва слов’ян. Народна вишивка захоплює нас досконалою композицією, різнобарвним колористичним рішенням. У своїх роботах народні майстри показують одвічний потяг людини до краси, зв’язок із рідною природою.

Значний вплив на народну вишивку не лише Катеринославщини, а й населення європейської частини Російської імперії мала поява у середині ХІХ ст. так званого «брокарівського стилю», основою якого був «хрестик». Його розповсюдження у наступний період значною мірою витіснило переважну більшість традиційних вишивок та сприяло певному збідненню вживаних регіональних технік.

Тож метою заходу є створення умови для пробудження зацікавленості до традицій регіону, актуалізації знань народних вірувань, практичного набуття навичок традиційних вишивок. Наше завдання — передати вишивку - це живе іскристе диво – наступним поколінням.

Довідки за тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.