У Дніпропетровському художньому музеї працюватиме виставка «Шевченкіана Анатолія Жежера», присвячена 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.

Шевченківська тема є чи не найголовнішою у творчості дніпропетровського маляра Анатолія Михайловича Жежера, відколи 1961-го та 1964-го він, нещодавній випускник Дніпропетровського державного художнього училища, вперше на обласних художніх виставках показав роботи, присвячені цій темі.

Теперішня виставка «Шевченкіана Анатолія Жежера» у Художньому музеї демонструє 90 живописних творів, які є результатом роботи мистця за останні роки. До експозиції увійшли жанрові композиції, що відображають сторінки життя Т. Г. Шевченка, і пейзажі шевченківських місць, написані з натури. Тут – і хата батьків, і Шевченко-хлопчик, і Шевченко-художник поруч зі своєю картиною, і узагальнений образ Кобзаря-філософа, і образні лірико-епічні краєвиди всієї України.

Образ великого поета, художника, філософа, з його думами і мріями про майбутнє Жежер ототожнює з усією Україною. Тому на виставці ми бачимо твори, присвячені не тільки Великому Кобзарю, а й видатним українським діячам культури. Серед них – портрет народного художника України Федора Клименка. У наш час символом України став і петриківський декоративний розпис; вдало написав маляр портрети визначних представників цього народного мистецтва – заслуженого майстра народної творчості Василя Соколенка й портрет народного художника України Андрія Пікуша разом із дружиною Марією.

Твори Анатолія Жежера останнього періоду стали більш живописними, вирізняються незвичайними композиційними рішеннями і свідчать про нові творчі досягнення майстра.

Вернісаж 25 лютого о 16:00.

Справки по тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.