У Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відкривається фотовиставка "Крізь час порогами Дніпра". На ній будуть представлені унікальні фотографії к. ХІХ - поч. ХХ ст. з фондів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького та сучасні світлини відомого дніпропетровського фотографа Павла Маменка.

Дніпрові пороги протягом тисяч років відігравали велику роль в історії людства. Знаменитий шлях "з варяг у греки", козацькі походи на "чайках", торгівля, війни, мандри і навіть відпочинок - все це не обходилося без гірських порогів на Дніпрі, які потрібно було долати. Але в 1932 р. після побудови величезної греблі Дніпрогесу пороги затоплені водами Дніпровського водосховища.

На виставці представлені унікальні оригінали світлин перших катеринославських фотографів, кольорові листівки видавництва Гранберг у Стокгольмі, фотографії з експозиції Катеринославського історико-краєзнавчого музею початку ХХ ст. Значну частину оригінальних зображень оброблено та представлено у збільшеному форматі дніпропетровським фотографом Сергієм Гуназою для того, щоб сучасний глядач зміг в усіх деталях роздивитися дивовижні місця на Дніпрі. 

Поруч з історичними краєвидами  Дніпра, на виставці будуть представлені сучасні світлини дніпропетровського краєзнавця та фотохудожника Павла Маменка, які були зроблені в результаті подорожі місцями колишніх Дніпрових порогів.

Відвідувачі виставки зможуть здійснити фотомандрівку крізь час, побачивши Дніпро таким, як його бачили наші пращури, і таким, яким він є зараз. І головне - дізнатися  історію порогів, що сталося з цим унікальним явищем природи, та чи можна буде побачити пороги такими, якими вони були колись. А також відкрити для себе одну з граней діяльності Д.І. Яворницького, людини, яка мандрувала по порогах, написала їхню історію а також намагалася зберегти пам'ять про них для нащадків.

Автори виставки оголошують інтернет-конкурс сучасних фотографій Дніпра та тих місць, де колись були пороги. Всім бажаючим пропонується здійснити власну мандрівку цими історичними місцями, зробивши сучасні яскраві фото Дніпра, залишків порогів, мальовничих берегів,  розмістити в соціальних мережах "ВКонтакте" або "Facebook" в групі "Дніпропетровський національний історичний музей" з підписом "Дніпрові пороги" (про умови фотоконкурсу більш докладно на сайті музею museum.dp.ua). Найкращі фотороботи, оцінені журі, будуть представлені на фотовиставці до Дня Міста-2013, а також увійдуть до скарбниці музейного фонду.