Дуже часто застосовується вислів «Азот – це життя». І дійсно, без даного хімічного елементу навряд чи б існувало життя на нашій планеті. Тому і не дивно, що азот широко використовують у сільському господарстві для підвищення урожайності культур. Якщо умовно визначити важливість поживних речовин, вітамінів та хімічних елементів для росту та активного розвитку рослин, то складається певний «рейтинг», на першому місці якого, безумовно, азот. Саме тому азотні мінеральні добрива є найбільш популярними та продаваними на агрохімічному ринку нашої країни.

КАС та інші види азотних добрив

Тверді, гранульовані, рідкі, у формі порошків, таблеток тощо – на сьогоднішній день існує великий вибір форм азотних мінеральних добрив. Крім того, вони в основному є комплексними, тобто, окрім азоту, у їхньому складі також може бути кальцій, фосфор, калій, сірка і т.д. В залежності від типу ґрунту та потреб культур, аграрії обирають найбільш оптимальний варіант. Проте, суттєву роль також відіграє і ступінь легкості засвоєння культурами азоту. А в цьому аспекті карбамідно-аміачна суміш ( це і є роз шифровкою абревіатури КАС) є найкращим вибором.

Плюси використання КАС

  • Амідна, нітратна та амонійна форми азоту – всі три вони є важливими на певних етапах розвитку рослин. І лише КАС серед усіх мінеральних добрив містить у своєму складі всі ці форми.
  • КАС випускається у рідкому вигляді, а ця форма є зручнішою для внесення на великих площах. Крім того, дане добриво легше транспортувати, і з ним не виникає проблем при зберіганні. Таким чином, майже повна механізація процесу – це суттєвий плюс для аграріїв при виборі КАС.
  • Вказане мінеральне добриво більш рівномірно вноситься у ґрунт, а тому культури швидше, якісніше та надійніше забезпечуються азотом. Особливо дана перевага помітна у порівнянні із твердими азотними добривами.
  • Якщо під час використання, наприклад, селітри аміачної, втрати азоту є досить великими – до 25%, то у випадку КАС ця цифра значно скромніша – до 7-10%.
  • Даний засіб відноситься до малотоксичних. Крім того, у бакових сумішах його можна використовувати разом із іншими добривами, а також із деякими видами пестицидів.
  • Економічна вигода – одна із найбільших переваг КАС. По-перше, даний азотовмісний препарат гарантовано сприяє збільшенню урожайності культур (що автоматично означає більші прибутки від проведення господарської діяльності). По-друге, КАС рівномірно покриває необхідну площу, як уже було сказано вище, а тому його не потрібно застосовувати у великих кількостях.