Артсвіт представляє нове/старе ім'я фотокореспондента та кінооператора Олександра Ковальчука (1910 - 1967 рр). Експозицію складають роботи із сімейного архіву, які досі залишалися невідомими для глядача. Фотографії Олександра Ковальчука – це альтернативний погляд на радянську буденність, в якій домашній альбом стає простором мистецького експерименту. Виставка "Марш весёлых ребят*" триватиме з 2 червня по 2 серпня.
Фотограф та оператор Олександр Ковальчук народився і майже все життя прожив у Дніпропетровську. Більшість його офіційних робіт – це кіносюжети з життя Дніпропетровської області, документація індустрії регіону, портрети, які, очевидно, просякнуті радянською пропагандою.

Але основою експозиції стали домашні альбоми, знайдені кураторами галереї в приватній колекції Нурії Бусигіної, де вони зберігались радше як історичний артефакт, що засвідчує життя міста з 1926 по 1967 рр. Також дає змогу працювати з цим матеріалом і той факт, що НКВС проігнорували їх під час обшуків та вилучення архівів після смерті автора.

Сімейний альбом в цій ситуації стає залишком, нецікавим радянській системі, але й від того – місцем, де фотограф шукав нові форми і теми, де центром стає людина та її буденність поза офіційними ідеологічними надбудовами.

Саме такі надлишки/залишки, на думку команди галереї, можуть допомогти в осмисленні місця художника в радянському просторі. Цією виставкою, як і попередніми та наступними проектами, галерея Артсвіт хоче актуалізувати імена митців, не лише класифікувавши їх до певної «школи», але долучити роботи до нового контексту, до дискусії тут і тепер.

Проект реалізовано галереєю Артсвіт за підтримки програми «Культурна столиця».

*За однойменною піснею з кінофільму «Весёлые ребята» (реж. Григорій Александров), композитор Ісаак Дунаєвський, слова Василь Лєбєдєв-Кумач.

 Слідкуйте за новинами проекту у facebook 

https://www.facebook.com/events/1972720476290762/

Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4а.

Додаткова інформація за телефоном 0957993535.

http://artsvit.dp.ua/shows/marsh-veslyh-rebyat-aleksandr-kovalchuk/