Марш весёлых ребят

Артсвіт представляє нове/старе ім'я фотокореспондента та кінооператора Олександра Ковальчука (1910 - 1967 рр). Експозицію складають роботи із сімейного архіву, які досі залишалися невідомими для глядача. Фотографії Олександра Ковальчука – це альтернативний погляд на радянську буденність, в якій домашній альбом стає простором мистецького експерименту. Виставка "Марш весёлых ребят*" триватиме з 2 червня по 2 серпня.
Фотограф та оператор Олександр Ковальчук народився і майже все життя прожив у Дніпропетровську. Більшість його офіційних робіт – це кіносюжети з життя Дніпропетровської області, документація індустрії регіону, портрети, які, очевидно, просякнуті радянською пропагандою.

Але основою експозиції стали домашні альбоми, знайдені кураторами галереї в приватній колекції Нурії Бусигіної, де вони зберігались радше як історичний артефакт, що засвідчує життя міста з 1926 по 1967 рр. Також дає змогу працювати з цим матеріалом і той факт, що НКВС проігнорували їх під час обшуків та вилучення архівів після смерті автора.

Сімейний альбом в цій ситуації стає залишком, нецікавим радянській системі, але й від того – місцем, де фотограф шукав нові форми і теми, де центром стає людина та її буденність поза офіційними ідеологічними надбудовами.

Саме такі надлишки/залишки, на думку команди галереї, можуть допомогти в осмисленні місця художника в радянському просторі. Цією виставкою, як і попередніми та наступними проектами, галерея Артсвіт хоче актуалізувати імена митців, не лише класифікувавши їх до певної «школи», але долучити роботи до нового контексту, до дискусії тут і тепер.

Проект реалізовано галереєю Артсвіт за підтримки програми «Культурна столиця».

*За однойменною піснею з кінофільму «Весёлые ребята» (реж. Григорій Александров), композитор Ісаак Дунаєвський, слова Василь Лєбєдєв-Кумач.

 Слідкуйте за новинами проекту у facebook 

https://www.facebook.com/events/1972720476290762/

Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4а.

Додаткова інформація за телефоном 0957993535.

http://artsvit.dp.ua/shows/marsh-veslyh-rebyat-aleksandr-kovalchuk/

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites