Возрожденные сокровища Днепропетровщины

Виставка «Відроджені скарби Дніпропетровщини» в рамках проекту «Реставрація без кордонів».

Виставка представляє результати 26 річної співпраці ДНІМ та Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. За цей час 88 експонатів з фондів ДНІМ були відреставровані художниками – реставраторами у Харкові, а на зараз співпраця продовжується.

На виставці представлені більше 60-ти експонати з фондів ДНІМ які були відреставровані фахівцями. Багато музейних предметів іноді бувають значно пошкоджені часом або неправильним зберіганням. У таких випадках, окрім консервації, потребується їх реставрація і навіть реконструкція. Цим досягається відновлення зовнішнього виду речі, що в першу чергу й визначає історичну або художню цінність експонату. Реставратори не лише повертають предмети до музейного життя, а й часто суттєво розширюють наші знання про них. Так, ДНІМ має одну з кращих колекцій плащаниць в Україні, всі вони є не лише елементами християнського культу, а й справжніми виробами мистецтва. При роботі з однією з них, оновлюючи шар фарби на невеликій дільниці, були знайдені залишки фарби більш ранньої ніж передбачалось. Подальше вивчення дозволило віднести плащаницю не до сер. ХІХ ст., а до XVIII ст. Завдяки праці харківських художників – реставраторів перспективи цього та інших експонатів у ХХІ ст. є досить оптимістичними.

Реставраційні роботи допомогли не лише зберегти, а й атрибутувати унікальний картину «Сільський пейзаж». Картина як робота невідомого майстра поповнила фонди музею у минулому столітті як частина приватної колекції і лише у 2007 р. потрапила до рук харківських художників – реставраторів. Під час очищення було відкрито підпис автора, їм виявився Ісаак ван Остаде (1621 — 1649), а це значить, що «Сільський пейзаж» датується 1640-ми рр. і є чудовим зразком золотого віку голландського живопису. За своє нетривале життя Ван Остаде написав близько 400 робіт. Більшість картина зберігаються у приватних колекціях, а також у музеях Лондона, Берліну, мюнхенській Старій пінакотеці, Парижі, Роттердамі, Відні.

Робота над кожним експонатом є джерелом цікавих і повчальних історій. Завдяки невтомній праці художників – реставраторів музейний фонд України не лише зберігається, а й в прямому сенсі «глибоко» вивчається. На нашій виставці кожен експонат подано у супроводі додаткового зображення, що дає змогу відвідувачу побачити стан експонату до реставрації та на власні очі оцінити результати кропіткої праці художників – реставраторів, а на відкритті побачити та послухати їх історій особисто.

Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5.

Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites