Д. Яворницкий и И. Репин: дружба, начатая с «Запорожцев.»

Виставка «Д. Яворницький та І. Рєпін: дружба, розпочата з «Запорожців...» з фондів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького.

Виставка розкриває історію багаторічної дружби між Д. Яворницьким та І. Рєпіним, що виникла під час створення художником однієї з найвідоміших його картин «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», консультантом у цій роботі був козацький історик Дмитро Яворницький. Окрім того, окреслюється місце України у творчості І. Рєпіна, показується багатоманітність козацької колекції старожитностей Д.І. Яворницького, яка була широко використана художником у створенні етюдів та картин з козацької тематики.

Відвідувачам будуть представлені унікальні експонати, якими Д.І. Яворницький поповнив фондову збірку історико-краєзнавчого музею міста. Це малюнки та ескізи
І.Ю. Рєпіна, унікальні видання кін. XIX-поч. XX, документи, світлини з дарчими
підписами видатних особистостей, автентичний козацький одяг та унікальна холодна й
вогнепальна зброя з широким спектром калібрів, механізмів, оздоблення; ужиткові речі запорозьких воїнів та інші раритети з колекції Д. Яворницького.

Гості також зможуть побачити унікальну таріль полтавського майстра В.В. Поросного
з сюжетом «Запорожці...», яка належала І.Ю. Рєпіну і викликала його захоплення
талантом українського майстра, що зумів у невеликому масштабі відтворити картину, якій художник присвятив більше десяти років: «...как он угадал, как пояснил мои намерения!
Я так дорожу этим воспроизведением моей картины живым украинцем, который
имеет несомненный талант, чтобы воспроизвести целую картину, писавшуюся годы».

На відвідувачів чекають цікаві квести: інтерактивна картина «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», за якою можна визначити, з кого І.Ю. Рєпін писав своїх запорожців;
завдання на знання козацьких старожитностей, звичаїв та легенд та ін.

Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5.

Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites