Близкое. Понятное

Авторський освітній курс Марії Ложко «Приручити мистецтво» продовжується у 2017 році! Другий навчальний семестр буде присвячено мистецьким практикам, художнім матеріалам та напрямкам мистецтва, які мають менш солідну, але не менш яскраву історію становлення, ніж розглянуті навчальної групою у першому семестрі. Всі вони так чи інакше пов'язані із світовою історією кінця ХХ століття та найчастіше узагальнюються мистецтвознавцями терміном «актуальне мистецтво» (contemporary art).

«Що це таке?», «Що це може означати?», «Чому це знаходиться в галереї?», «Художник просто не вміє малювати!», «Таке могла зробити моя дитина», «Я теж так можу» – лише невеличкий перелік реакцій, які можуть викликати у непідготовленого глядача об'єкти, про які буде йтися на лекціях та практичних заняттях другого семестру. Курс покликаний наблизити юних слухачів до сучасних митців, навчити їх розуміти іронічну мову мистецтва кінця минулого та початку нинішнього століття, а разом із нею – і світ, який актуальне мистецтво намагаються описати та осмислити.

Маленьких учнів очікує знайомство із мистецтвом перфомансу та ґепенінгу, практика акціонізму, робота з реді-мейдом, кінетичними скульптурами та діджитал-артом, а також, за традицією першого семестру, захопливі подорожі до локальних арт-просторів, таких як художні майстерні, галереї, музеї, майданчики із скульптурами та пам'ятниками. Разом ми спробуємо розібратися, як суспільство (війни, політика, наукові досягнення, реформи в освіті) впливає на роботи митців, та як знаходити спільне та зрозуміле між, на перший погляд, чужими один одному митцями кінця 60-х років минулого століття та сьогодення.

Як все відбувається?

Традиційний півторагодинний урок складається із короткого групового завдання-розминки для знайомства з темою, лекційної частини із переглядом медіаматеріалів та обговоренням побаченого у групі, виконання практичного завдання та дискусія щодо результатів.

Тематичний план курсу «Приручити мистецтво»

Де закінчується сучасне мистецтво і починається актуальне

Мінімалізм та абстрактний експресіонізм

Примітивне та наївне мистецтво

Реді-мейд мистецтво та інсталяція

Оптичне мистецтво

Акціонізм

Перфоманс

Мистецтво фотографії, фотореалізм

Відеоарт

Кінетичне мистецтво та трьохвимірний рух

Комп'ютерне мистецтво, інтернет та медіа

Мистецтво взаємовідношень

Вуличне мистецтво

Екскурсії (інтегровано у курс). Заплановано відвідування Дніпровського художнього музею, Музею українського живопису та майстерень, арт-центру Я Галерея, Дніпровського історичного музею, Дніпровської діорами «Битва за Дніпро», заводу Interpipe Steel (для дітей від 12 років та батьків; для інших – відео екскурсія), музею «Літературне Придніпров'я», дому-музею Блаватської та дому-музею Яворницького, музею та галереї при культурному центрі «Менора», майстерень місцевих митців, прогулянка скульптурними ансамблями міста (скіфські та половецькі баби, Читальна арка, Центральна набережна, сквер Героїв) тощо.

Хто проводить заняття?

Автор нового освітнього курсу – Марія Ложко, Дніпро. За основною освітою редактор та видавець, за додатковою – журналіст та PR-спеціаліст. На рахунку викладача – 4 роки досвіду проведення занять з мистецтва, включаючи практики за кордоном. Цикл занять «Приручити мистецтво» (стартував навесні 2016 року) є третім авторським курсом Марії для дітей шкільного віку, основна відмінність якого – інтерактивність та гнучкість. Попередні проекти було реалізовано в Україні, Польщі та Італії. Марія також є комерційним письменником та PR-консультантом із досвідом роботи більше 7 років.

Коли: 12:30–14:00, щосуботи (з 11 лютого по 27 травня, 2017)

Де: Більшість занять проходитимуть у галереї Артсвіт (вул. Січових Стрільців 4-а), про «гостьові» заняття буде попереджено заздалегідь.

Вартість: 100 грн – вартість разового заняття, 400 грн – вартість п’яти занять. *У вартість входять всі матеріали, з якими працюватимуть діти, а також квитки у музеї.

Увага! Команда Артсвіт рекомендує послідовне відвідування всіх занять курсу «Приручити мистецтво», проте нагадує, що відвідування окремих занять також не позбавлене сенсу. Курс побудований таким чином, що митці, художні напрямки та явища, про які йтиме мова на уроках, не пов’язані хронологічно.

Запис на курс та окремі заняття здійснюється за телефоном +38 095 799 35 35.

Галерея Артсвіт, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4-а.

Довідки за тел.: 0957993535.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites