На виставці представлені більше 200 предметів, що ілюструють історію розвитку нашого краю від давніх часів (680 млн. років тому) і до початку голоцену (сучасна геологічна епоха).
Відвідувач музею побачить морські скам'янілі організми, флору кам'яновугільного періоду, гіпаріонову та мамонтову фауну, а також побут та знаряддя праці первісної людини. До найбільш яскравих експонатів належать череп молодого мамонта Гоші, фрагменти черепів печерних ведмежат, зуб мегалодона тощо.

Створення виставки має на меті: ознайомити відвідувача з природою нашого краю в доісторичний період, з життям, середовищем та умовами мешкання перших людей у плейстоцені. На виставці вперше можна ознайомитися з колекціями закам'янінь та палеонтології, а також палеолітичним зібранням, які здебільшого не входять до постійної експозиції ДНІМ, але зберігаються в його фондах. Експозиція виставки переслідує також освітню мету – учні шкіл та гімназій зможуть поглибити свої знання щодо біології, історії та географії у веселій та невимушеній формі: Під час екскурсії на дітлахів очікують імпровізовані археологічні розкопки та різноманітні завдання.

Крім того, на виставці буде представлене індіанське тіпі (житло) шайєнів і можна буде поспілкуватись зі «справжнім» індіанцем. «До чого ж тут індіанці?» – спитаєте ви. А про це ви дізнаєтесь відвідавши нашу виставку!