Академічний симфонічний оркестр виконає твори Й.Гайдна, В.А.Моцарта, Л.Ван Бетховена.

Диригент – лауреат міжнародного конкурсу Іван Чередніченко

04 грудня відбудеться четверта в цьому році зустріч дітей з симфонічною музикою. Вже полюбилися всім дітям, а також їх батькам композиції композиторів-класиків створять прекрасний настрій, а музикознавець Тетяна Трофименко розповість ще багато цікавого про музику.

Ми сподіваємося, що любов до музики, обов'язково дозріє в маленьких серцях наших юних слухачів. І тоді їй можна освітлити все життя, не дивлячись не негаразди і розчарування.

Не відмовте собі в придбанні здорового імунітету до щасливого життя!

Відразу домовимося не плутати поняття «класична музика» і «музика епохи класицизму» ...

Класична музика - це музика зразкова, яка витримала випробування часом і вважається еталоном у своєму жанрі або стилі.

А епоха класицизму - це час приблизно з середини XVIII до середини XIX століття. У цей період твори мистецтва і літератури повинні були створюватися відповідно до певних вимог естетики класицизму, в ці вимоги входили гармонійне поєднання частин, обробка деталей, канони форми і т.д. Тобто, твір мистецтва повинні були будуватися за певними канонами (правилами).

Зазвичай період класицизму пов'язують з віденськими класиками - Гайдном, Моцартом, Бетховеном. Чому їх називають «віденськими класиками»? Всі вони жили у Відні, яка в той час вважалася столицею музичної культури. Термін «віденські класики» вперше був вжитий австрійським музикознавцем Кизеветтер в 1834 р щодо Гайдна і Моцарта. Пізніше інші автори додали в цей список і Бетховена.

Цих великих композиторів віденської школи об'єднує віртуозне володіння різними стилями музики і прийомами композиції: від народних пісень до поліфонії (одночасне звучання, розвиток і взаємодію кількох голосів або мелодійних ліній, мелодій). Віденські класики створили високий тип інструментальної музики, в якому все багатство образного змісту втілено в досконалу художню форму. В цьому і полягає основна особливість класицизму.

Кожен з представників віденської класичної школи мав неповторною індивідуальністю. Гайдна і Бетховену ближчою була інструментальна музика, Моцарт в рівній мірі проявив себе і в оперному, і в інструментальних жанрах. Гайдн більше тяжів до об'єктивних народно-жанровим образам, гумору, жарту, Бетховен - до героїки, Моцарт був універсальним художником - йому вдавалося все.

Система жанрів, форм і правил гармонії, розроблена класичної віденської школою, зберігає своє значення і до сих пір.

Довідки за тел.: 372-96-20, 372-96-40.

 www.dnepr-philharmonic.com