Днепровские пороги

Виставки «Дніпрові пороги» з колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького за участю Дніпропетровського художнього музею та Музею історії лоцманів дніпрових порогів.

Пороги на Дніпрі – унікальнеприродне та історичне явище, один з символів України, знищений радянською індустріальною машиною.

Сьогодні фонди ДНІМ зберігають одну з найбільших в Україні колекцій старожитностей, яка всебічно висвітлює цю тему. Основа колекції була закладена видатним істориком, археологом, етнографом, відомим дослідником дніпрових порогів, першим директором музею, академіком Д.І. Яворницьким. Вчений впродовж життя вивчав ці місця, пов’язані з історією любої його серцю козаччини, а у 1927-32 рр. очолював першу велику радянську археологічну експедицію - Дніпробудівську, здобувши десятки тисяч експонатів для музеїв України. У 1928 р. Д.І. Яворницький видав обширний історико-географічний нарис «Дніпрові пороги» з багатим ілюстративним матеріалом.

На виставці будуть представлені рідкісні світлини та мапи ХІХ-поч. ХХ ст., документи, ексклюзивні видання, унікальні археологічні знахідки з колекцій О.М. Поля, Д.І. Яворницького, Я.П. Новицького, експедиції на Дніпробуді; давні знаряддя праці, фрагменти зброї, посуду, знайдені на місцях порогів після підриву греблі Дніпровської ГЕС; окремою інсталяцією буде презентована професія лоцманів, робота та побут дніпрових провідників.

Метою виставки є не лише на основі унікальної музейної колекції розкрити історію порогів, їх вивчення та варварське знищення, але й привернути увагу громадськості до проблеми руйнації цього величного природного явища, негативні наслідки якої відчують на собі всі наступні покоління українців.

За бажанням відвідувачі зможуть спробувати себе у ролі археологів та дослідників порогів класифікуючи археологічні пам`ятки та стародавні світлини з видами порогів та скель на Дніпрі.

Також, буде представлена кінохроніка, на якій можна побачити це рідкісне природне явище у динаміці та масштабний процес його знищення.

Центральною подією заходу стане презентаціядовгоочікуваного перевидання альбому Д.І. Яворницького «Дніпрові пороги»! Вперше з 1928 р. було здійснене повне ілюстроване репринтне видання культового нарису, яке досі вважається букіністичною рідкістю!


Справки по тел.: 47-27-61, 47-27-33.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites