У Дніпропетровському художньому музеї експонуватимуться твори французьких художників ХІХ - початку ХХ століть з колекції фонду Регіональної ради Нижньої Нормандії під загальною назвою «Нормандія у живописі».

Уперше в Дніпропетровську можна побачити оригінальні полотна таких славетних мистців, як Ежен Буден, Клод Моне, Теодор Жеріко, Каміль Коро, Огюст Ренуар. 57 робіт, відібраних дирекцією колекції для показу в Україні, відображають основні напрями образотворчого мистецтва ХІХ століття: реалізм, романтизм, імпресіонізм та постімпресіонізм.

Кожна картина колекції пов’язана з Нормандією. На деяких з них можна побачити епізоди з життя художників або місця, де створювалися картини. Тікаючи від наступу промисловості на великі міста, живописці оселялися у Нормандії, аби відчути близькість природи та розвинути свої здібності на пленері, намагаючись вловити і зафіксувати миттєве враження та варіації кольорів цих північних краєвидів. Проте увага мистців була спрямована не тільки на пейзажі, вони зображали також сцени з повсякденного життя селян та рибалок.

Виставку у Франції щорічно відвідують понад 10 тисяч осіб. Колекція з успіхом експонується не тільки у Франції, а й за кордоном. Зокрема в Україні її мали змогу побачити шанувальники мистецтва у Львові та Києві.