Рисуйте дети!

Напередодні Дня Святого Миколая відбудеться відкриття виставки «Малюйте діти!», присвяченої 130-річчю від дня народження відомого українського митця Миколи Степановича Погрібняка.

Микола Погрібняк народився 5 грудня 1885 року на Київщині, навчався в Миргородській промислово-художній школі ім. Гоголя та на художньо-педагогічних курсах, які закінчив у 1908 році. Отримав призначення на посаду викладача графічних мистецтв в Катеринослав. З того часу жив і творив у Дніпропетровську: у міському чотирикласному училищі, на педагогічних курсах у жіночій школі ім. О.Риндовської, у педагогічному технікумі, а з 1935 по 1950 рік – у Дніпропетровському художньому училищі. На початку ХХ сторіччя займався художнім оформленням книжок та багатьох періодичних видань. Оформив обкладинку та проілюстрував «Кобзар» Тараса Шевченка, твори Олени Пчілки, «Словник української мови. Том І» і оповідання «Як жило славне Запорозьке низове військо» Дмитра Яворницького.Найбільше малюнків М.С. Погрібняк зробив для дитячих книжок та журналів: збірників «Народних казок», які упорядкував П.Єфремов, збірників дитячих пісень «Барвінок», перекладів народних казок І.Труби та інші. В 1927 році на Міжнародній виставці дитячої художньої літератури в Парижі журі відзначило книжку М.Погрібняка «Посуд», тексти і ілюстрації до якої створив він сам. Микола Степанович також займався збиранням зразків українського орнаменту.

На вшанування пам’яті М.Погрібняка члени дніпропетровського клубу екслібрису та графіки «Кобзар», що працює в Будинку мистецтв, підготували виставку робіт «Малюйте діти!». Саме так називався альбом для розмалювання, створений М.Погрібняком за його власним текстом. Серед авторів – художники Ірина Колядіна, Алла Кузнєцова, Олександра Колядіна, Сергій Алієв-Ковика, Ольга Мікова, Елла Гершанович, Ольга Іващенко, Сергій Боровський. Крім графіків до роботи по створенню ілюстрацій також були залучені юні художники-вихованці Кароліни Касьяненко, Ірини Колядіної, Ольги Іващенко та Тетяни Скульської.

Голова правління клубу «Кобзар» Ірина Колядіна готує макет книжки для дітей, де будуть вміщені як твори М.Погрібняка з ілюстраціями, так і ілюстрації, підготовлені для виставки.

Для дітей, що візьмуть участь у відкритті будуть проведені майстер-класи членами об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтв.

Виставка працює щоденно, крім суботи та неділі.

Адреса: вул. Філософська, 23, приміщення колишнього кінотеатру «Червоногвардієць».

 

 

 

 

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites