Выставка украинской етнографии

26 ноября - 1 декабря 2015
10:00 Четверг
3 грн. для детей и студентов, 6 грн. – для взрослых
Актуальность
( 0 оценок )
Интересность
( 0 оценок )
Впечатления
( 0 оценок )

Шановні мешканці та гості міста! Лише до 1 грудня 2015 р. ви маєте унікальну можливість відвідати виставку української етнографії, зібраної видатним українцем, істориком, археологом та етнографом Д.І. Яворницьким, а також випробувати свої сили у ролі справжнього дослідника старовини, розгадавши цікавий музейний квест!

«Збирач старовини: етнограф Д.І. Яворницький»

Виставка висвітлює роботу вченого як етнографа й фольклориста та презентує частину унікальної етнографічної колекції зібраної Д. Яворницьким в Катеринославському історико-краєзнавчому музеї.

Вчений цікавився народним фольклором та етнографією з молодих років, мандруючи колишніми землями запорозьких Вольностей. Він зробив величезний внесок у вітчизняну етнографію та фольклористику. Дмитро Іванович Яворницький на початку ХХ ст. був фундатором більшості колекцій Катеринославського історико-краєзнавчого музею, у тому числі колекції етнографії, на основі якої в музеї було створено окремий відділ. Нажаль, не всі зразки народного побуту зібрані Д.І. Яворницьким дійшли до нашого часу а його рукописна спадщина (записи фольклору) у повній мірі не опрацьована й досі. Але ДНІМ продовжує етнографічні традиції фундатора музею. 
На виставці представлено понад 200 експонатів, що складають уявлення про етнографію та побут мешканців нашого краю протягом XVIII – початку ХХ ст. Це глиняні люльки запорозьких козаків, зразки старовинного українського, російського, волоського одягу, вишивка, дерев’яні та глиняні вироби, різноманітні виробничі та побутові речі. Окремо слід виділити збірку фотографій, зроблених етнографом Василем Бабенко до ХІІІ Археологічного з’їзду, що відбувся у Катеринославі 1905 р. Ці фотографії краєвидів Катеринославщини та її мешканців лишилися в фондах щойно створеного історико-краєзнавчого музею і дійшли до нашого часу. Відреставровані та збільшені світлини можна побачити на новій виставці.

Як етнограф Д.І. Яворницький не обмежував свої пошуки суто місцевим краєм. Під час мандрівок по Середній Азії, Туреччині, Палестині, Єгипту він теж збирав зразки місцевого побуту і старовини. Дещо з цих раритетів експонується на виставці «Збирач старовини» – щит із шкіри крокодила (з колекції М.М. Миклухи-Маклая, з яким Д.І. Яворницький був особисто знайомий), зразки взуття мешканців Сходу та Північної Європи, дерев’яні і глиняні вироби Китаю та Туреччини.

З метою наближення етнографічної спадщини Д.І. Яворницького до відвідувача в рамках виставки створено «творчий куточок фольклориста», у якому відвідувач зможе дослідити копійні фольклорні матеріали Д.І. Яворницького, записати зразки сучасного фольклору в окремому зошиті, сфотографуватися в цьому інтер’єрі тощо. І головне – відвідувачам буде запропоновано інтерактивне завдання: відгадати старовинні предмети та їх призначення.

Виставка працюватиме в Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького до 1 грудня 2015 р. Запрошуємо всіх бажаючих!


Справки по тел.: (0562) 46-34-22.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Основной принцип - «посетил - отпишись». 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

 Комментарии предназначены для общения и обсуждения , а также для выяснения интересующих вопросов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама, заявления, связанные с деятельностью компании.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать