Виставка колажу Марічки ПрошковськоїМарічка Прошковська народилася у 1986 році в Києві, де живе та працює. 
Працює з різними матеріалами та техніками, сміливо експериментує з формою та змістом. Поєднує роботу в майстерні з активним соціальним життям та волонтерською діяльністю.

Персональні виставки:
2012 р. – “Сузір’я варіантів” (Київ, театр “Сузір’я”; куратор Ірина Батько-Ступка);
2015 р. – “Elementum І” (Київ, Центр Сучасного Мистецтва М17; куратор Влад Роглєв);
2015 р. – “Kathmandu-Ubud-Kryvorivnya.” (Львів, галерея “Дзига”; куратор Влодко Кауфман);

“Я глибоко переконана, що бути художником – це не значить вміти малювати, це значить мати сміливість бачити і відчувати.”

Розпочати цей проект мене спонукала цікавість. Бажання через призму погляду художника дослідити вплив мас-медіа на життя людей, їхню свідомість, фактори, що в подальшому відіграють вирішальну роль у питаннях вибору. 

Кожен з нас постає перед вибором щодня: інколи це незначні побутові питання, дрібнички, що заповнюють нашу буденність, а часом – момент прийняття надважливого рішення, яке може змінити все життя. Я переконана у тому, що велика кількість наших рішень, виборів, смаків вже є сформованими набутим за життя особистим досвідом: книжками, фільмами, подорожами, впливом соціуму, а особливо родини, що передала нам свої цінності й, звичайно ж, мас-медіа. З XVIII сторіччя, коли філософія епохи Відродження повністю змінила Европу, медіа стрімко та назавжди увійшли в життя людини. І створили надзвичайний вплів вподальшому: на нову та новітню історію, змінили принципи та основи функціонування практично всіх сфер суспільного життя. 

У своєму дослідженні я фактично провела археологічні розкопки, намагаючись обережно, шар за шаром розкопати візуальні та лінгвальні образи, що були канонічними в період 1950-2015 рр. Це було дивовижне занурення: я використовувала підшивки старих журналів, просто старі видання, свіжі журнали. Друзі та знайомі привозили мені матеріал для роботи звідусіль. В одному зі старих радянских журналів за 1952 рік, наприклад, я випадково знайшла викрійку комірця, що була дбайливо зроблена з газети “Правда” за той самий рік. 

Я щиро намагалася надати легкості такій серйозній роботі живою іронією і, сподіваюсь, мій глядач це оцінить. Це перший для мене досвід суміщення в арті візуального та текстового змісту і робота над цим проектом надала мені нове розуміння багатьох процесів, в тому числі процесів сприйняття. Колажі самі по собі не несуть будь-якого політичного чи іншого забарвлення, це просто калейдоскоп образів і тексту, який так чи інакше був, є і буде пристуній в нашому з вами житті, впливає на нього, на хід історіі і на який іноді корисно просто поглянути з посмішкою.

Телефон: (067) 622 94 50, (056) 376 46 45.