В Дніпропетровську вперше відбудеться арт-хакатон «Культурний Код Міста». Учасники події дослідять культурний контекст міста та розроблять конкретні проекти на перетині мистецтва, технологій та науки. Ці ідеї допоможуть знайти шляхи вирішення існуючих проблем та підвищать рівень взаємодії мешканців з містом. Команди матимуть 36 годин, аби розробити прототип своєї ідеї для міста та представити її на розгляд професіоналам.

Для кого

Організатори події ГО «Гараж Генг» очікують, що подія стане цікавою урбан-гікам, IT-розробникам, проектувальникам мобільних додатків, дизайнерам, художникам, урбаністам та інженерам, що мають власні проекти у розвитку, або хочуть долучитися до інновацій у Дніпропетровську.

Впродовж 36-годинного розробницького марафону учасники працюватимуть

з такими викликами:

-​ системи аналізу даних для дослідження культури у місті;

-​ візуалізація даних та доступ до них (від даних поліції до енергоефективності у форматі real time data);

-​ покращення доступу до мистецтва (створення мультимедійних експозицій, мобільних додатків для відвідування музеїв онлайн);

-​ сенсорні системи моніторингу ЖКГ (організація даних, що стосуються використання води, тепла, газу та доступу містян до них);

-​ екологія міста: від мобільних додатків до систем обліку насаджень.

Бажаючі реалізувати ідеї, що поєднують технології, мистецтво, науку та архітектуру зможуть попрацювати з експертами у різних сферах. Серед менторів будуть: Яніна Пруденко (Відкритий архів Медіамистецтва), Дмитро Лідер (Grammarly, Київ), Юрій Филюк («Тепле місто», Івано-Франківськ), Олександр Рижков (Poster, Дніпропетровськ), Вікторія Наріжна (книгарня-галерея «Ящірка», Дніпропетровськ), Микола Скиба (Аґенція культурних стратегій, Київ) та інші.

Також готується лекційно-дискусійна програма у тематичні блоки «Мистецтво і Технології», «Історія та Інновації», «Культура і Дані», «Гра і Місто».

Простір арт-хакатону дружній до учасників з дітьми: для маленьких дослідників буде проводитись окрема розвиваюча програма. По кожному з напрямків – місто, технології та мистецтво, ми пропонуємо пізнавальні практичні заняття для дітей від 6 до 12 років. Клуб «Винахідник» проведе заняття з початкової роботехніки, разом з ініціативою Дитячі географії діти створять міський зін, а також через мистецтво будуть аналізувати простори міста.

Участь в події безкоштовна.

Нагадуємо, що в червні вже проводився арт-хакатон в Києві, учасниками якого стали 8 команд. Проведення наступного арт-хакатону заплановано в жовтні в Івано-Франківську.