75-й річниця з дня смерті Д.І. Яворницького

виповнюється 75 років від дня смерті великого українця, дослідника історії запорозького козацтва, палкого прихильника та невтомного збирача народних традицій, культурних надбань Батьківщини – Дмитра Івановича Яворницького.

Серпневого ранку 1940 р. зупинилося палке серце невтомного дослідника – вчений пішов з життя на 85-му році, залишивши по собі глибокій слід у душах сучасників, більше двохсот наукових і художніх праць та один з найбагатших музеїв в Україні, який сьогодні має ім’я свого фундатора та першого директора.

Доля відвела вченому чималий вік, однак Д.І. Яворницький встиг розповісти нащадкам лише частину того, що зміг здобути протягом життя – про скарби мови та фольклору, історії та етнографії, музики та поезії. Цікаво, що всупереч всім приказкам, Дмитро Іванович завжди брався за безліч справ, працював одночасно у багатьох навколоісторичних напрямках – і йому все йшло до рук. Саме тому і донині кожна праця вченого - це безцінне джерело для вчених різних напрямків: істориків, етнографів, археологів, фольклористів, мовознавців. Кожній з цих галузей Д.І. Яворницький віддавав себе до безтями, про що красномовно свідчив яскравий блиск його очей, який згасав поступово – після приборкання дорогих серцю дніпрових порогів, після усунення від роботи в архіві, університеті, і, зрештою – після звільнення з історичного музею - дітища, яке плекав вчений з великою любов’ю.

Та більш за все Дмитро Іванович переймався тим, щоб його праця не пропала марно, а знайшла вірних продовжувачів. І нині співробітники музею, науковці та краєзнавці продовжують справу великого вченого, примножуючи народні скарби, культивуючи любов до рідної історії у душах співвітчизників.

Програма до Дня вшанування пам’яті Д.І. Яворницького:

Покладання квітів до могили вченого – біля пам’ятника Д.І. Яворницькому.

День відкритих дверей у Меморіальному будинку-музеї  Д.І. Яворницького. 

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites