75-й річниця з дня смерті Д.І. Яворницького

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)

виповнюється 75 років від дня смерті великого українця, дослідника історії запорозького козацтва, палкого прихильника та невтомного збирача народних традицій, культурних надбань Батьківщини – Дмитра Івановича Яворницького.

Серпневого ранку 1940 р. зупинилося палке серце невтомного дослідника – вчений пішов з життя на 85-му році, залишивши по собі глибокій слід у душах сучасників, більше двохсот наукових і художніх праць та один з найбагатших музеїв в Україні, який сьогодні має ім’я свого фундатора та першого директора.

Доля відвела вченому чималий вік, однак Д.І. Яворницький встиг розповісти нащадкам лише частину того, що зміг здобути протягом життя – про скарби мови та фольклору, історії та етнографії, музики та поезії. Цікаво, що всупереч всім приказкам, Дмитро Іванович завжди брався за безліч справ, працював одночасно у багатьох навколоісторичних напрямках – і йому все йшло до рук. Саме тому і донині кожна праця вченого - це безцінне джерело для вчених різних напрямків: істориків, етнографів, археологів, фольклористів, мовознавців. Кожній з цих галузей Д.І. Яворницький віддавав себе до безтями, про що красномовно свідчив яскравий блиск його очей, який згасав поступово – після приборкання дорогих серцю дніпрових порогів, після усунення від роботи в архіві, університеті, і, зрештою – після звільнення з історичного музею - дітища, яке плекав вчений з великою любов’ю.

Та більш за все Дмитро Іванович переймався тим, щоб його праця не пропала марно, а знайшла вірних продовжувачів. І нині співробітники музею, науковці та краєзнавці продовжують справу великого вченого, примножуючи народні скарби, культивуючи любов до рідної історії у душах співвітчизників.

Програма до Дня вшанування пам’яті Д.І. Яворницького:

Покладання квітів до могили вченого – біля пам’ятника Д.І. Яворницькому.

День відкритих дверей у Меморіальному будинку-музеї  Д.І. Яворницького. 

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites