Вперше перед відвідувачами постануть малі скульптурні варіації робіт, існуючих в наявності та в творчому задумі скульптора Володимира Небоженка, демонструючи складний творчий процес митця.
Скульптор Володимир Павлович Небоженко протягом десятиліть створює скульптурне обличчя Дніпропетровська. Він є автором ряду пам’ятників та меморіальних дошок, що прикрашають наше місто: молодому Тарасові Шевченку, видатному місцевому діячеві Олександру Полю, письменникові Олесю Гончару, льотчикові Валерію Чкалову, солдатові Ігнатію Шевченку, воїнам 152-ї стрілецької дивізії на Набережній, тощо. Але до того, як пам’ятник в завершеному вигляді опиниться на постаменті, проходить час творчих пошуків, створення моделей, ескізів, варіацій…
Саме ці варіації представлені на новій виставці в Меморіальному будинку-музеї 
Д.І. Яворницького. Відвідувач зможе уявити, як могли б по-іншому виглядати знайомі всім пам’ятники. На виставці представлено близько півсотні скульптурних ескізів Володимира Небоженка, застиглих у глині, гіпсі, пластиліні, що є прообразами майбутніх пам’ятників, а також бронзову скульптуру кошового отамана Головка – засновника селища Покровського в межах сучасної Дніпропетровської області.
Родзинкою виставки є те, що більша частина робіт – це ідеї автора на майбутнє, які ще не реалізовані в бронзі та мармурі. Глядачі зможуть зануритися в світ творчих пошуків митця, побачити численні варіанти існуючих та ще не існуючих пам’ятників. Наприклад дізнатися, яким могли бути: пам’ятник Дмитру Яворницькому (на виставці більше 10 варіантів!), першому катеринославському губернатору Івану Синельникову, письменнику Олесю Гончару, винахіднику легендарної «Катюші» Івану Гваю, видатним лікарям Обласної лікарні імені І.І. Мечникова, тощо.
У виставковій залі також представлено до сорока графічних малюнків митця різних років.
Всі представлені на виставці роботи В. Небоженка експонуються вперше!
Виставка працюватиме до кінця літа.
Запрошуємо всіх бажаючих!