Кожна персональна експозиція Валерія Сосни відкриває нові сторони творчого обдарування майстра. Раніше ми бачили його портрети, тематичні картини, що були виконані у різних художніх манерах і техніках. Це – і суто реалістичні картини, і експресивно динамічні, та навіть абстрактні, твори, що відбивають наше сьогодення в художній формі.

Біля 40 творів Сосни, що глядач їх побачить на виставці «Своя країна», створені протягом останніх років, значно відрізняються від попереднього творчого доробку художника. До експозиції увійшли здебільшого пейзажі: перед нами постають відомі історичні споруди, куточки рідного міста, ліричні сільські краєвиди.

Значна частина виставки – це традиційний олійний живопис. У роботах відбито пошуки художника нового своєрідного колориту.

Приємною несподіванкою для поціновувачів таланту Сосни стануть його акварелі, в яких він використовує оригінальну авторську техніку. Прозорі, гармонійні за кольором та композицією аркуші характеризують Сосну як художника-лірика, що тонко відчуває ауру місця, яке він зображує.

В цілому виставка свідчить про постійні авторські пошуки, про те, що художник не зупинився на досягнутому, вдосконалює свою професійну майстерність, та разом зі своєю країною шукає своє місце у нашому світі, у наш час.

Художник вважає, що саме час народжує мистецтво. У пейзажах, здається, суто реалістичних, ми відчуваємо любов автора до своєї країни, любов, яка особливо відчутно пробуджується у наш суворий час.