Війна: залишитись людьми

Друга світова війна велася безкомпромісно, в небачено гострих і запеклих формах. Людині, що потрапила в умови фронту, необхідно було виконати поставлене командуванням завдання, вижити і зберегти душевну рівновагу і свою особистіть. Відобразити життя людини в умовах війни на фронті - мета нашої виставки.

В експозиції ми представили предмети, що допомагали солдатам і офіцерам виживати фізично: військове обмундирування, амуніцію, побутові предмети, що використовувалися радянськими та німецькими військами.

У м'ясорубці війни люди намагалися зберегти пам'ять про мирний час, про сім'ю та дім, надію на повернення. На виставці можна побачити особисті реліквії, що пов'язували військових із домом, зразки фронтової творчості і, звичайно ж, листи. Їх читали і перечитували безліч разів з обох боків фронту, вони переходили з рук в руки. Тому більшість з них зачитані, облиті сльозами, що ледь можна прочитати.

І в святкові дні, коли солдат знав, що в цей день його родина збереться за святковим столом і згадає про нього, туга за минулим мирним життям ставала гострішою. Щоб відчути тепло і зв'язок з рідними, солдати на фронті також намагалися створити собі свято. Свято, яке сколихне в пам'яті світле і добре, що всупереч жахам війни жевріє в душі. На виставці відтворені німецький бліндаж та вогнева кулеметна точка РСЧА, в яких створена атмосфера святкування Різдва та першого травня в умовах фронту.

Складовою частиною виставки є реконструкція польового шпиталю, де вже нема солдата або офіцера ворожуючих армій, а є просто людина, яку треба врятувати.

Болем у серці віддають і схожі, як зовнішньо, так і змістом, повідомлення про загибель на фронті та ООЗи – особисті опознавальні знаки.

Ця виставка стала можливою завдяки співпраці із ГО “Східний вал” та приватними колекціонерами Дмитром Пірклом і Андрієм Скрипкіним.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites