Mамайо

Погляд із зарубіжжя: Кельн-Дніпро в картинах та малюнках художника Олександра Висоцького

Код ідентичності українців.

Традиції та модерн.

19 лютого, о 16:00, у Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставка творів українсько-німецького мистця Олександра Висоцького.

О 15:00 розпочнеться брифінг для журналістів. Художник просить представників ЗМІ поставитися із розумінням і поспілкуватися із ним ще до відкриття виставки, аби потім він мав час налаштуватися на урочисту подію.

За словами Олександра Висоцького, його експозиція "Мамайо" саме сьогодні — у надто напружений і вирішальний для нашої країни час — має бути показана глядачеві, насамперед, нашого славного міста, адже саме тут він народився і виріс.

В Дніпропетровську Олександр Висоцький почав і свій шлях творчих шукань, у 17 років вступивши до художньої студії. Після вимушеної перерви — служба у Радянській армії на Кубі — Олександр Дмитрович повертається до занять з живопису та малюнку вже у студії дніпропетровського художника Семена Шила. З 1973-го навчається у Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. Мухіної, а з 1980 р. — у Харківському художньо-промисловому інституті, по закінченню якого отримує диплом дизайнера.

З 1986 р. по 1993 р. Висоцький поринає у надзвичайно цікаву й важливу у справі творчого становлення художника сферу — реставрування церковного живопису (Україна-Молдова). 1992 року вступає до Спілки художників України, а вже наступного року від'їжджає до Німеччини. Активно бере участь у виставкових проектах у Кельні, Дюссельдорфі, Брауншвейзі (Німеччина), Антверпені, Амстердамі (Нідерланди), Дніпропетровську та Москві. Твори мистця зберігаються у художніх музеях України, Німеччини, Росії, а також у приватних колекціях.

Проте Олександр Висоцький ніколи не утинав зв'язків із рідним містом, його завжди турбувала доля України. Тож, тема нинішньої виставки не є винятковою у контексті творчості автора.

Ототожнюючи себе з Україною і повсякчас відчуваючи себе українцем, художник творчим шляхом реалізовує свою іманентну потребу в самоідентифікації. І “десь років 7-8 тому, крок за кроком, тиждень за тижнем, інколи як по автобану, інколи — поміж часом, інколи — через пень-колоду”, як зізнається Олександр,почали народжуватися представлені на виставці роботи: майже 40 творів, виконаних у різних техніках (олія, змішана авторська техніка, туш) та стилях (в академічному, імпресіоністичному, кубістичному).

Є на виставці й твір, який Олександр написав вже 2015 року. Це — його біль, його хвилювання за рідну Україну, рідне місто...

Назва виставки «MAMAЙO» є надто промовистою і, водночас, інтригуючою. Козак Мамай — своєрідне втілення українського характеру, акумульований образ стійкості, волелюбності, незламності народу, котрий протягом століть від нападників “усяких одбиваючись, плекав одвічну мрію: не ярмити нікого, не гарбати, не воювати, а в себе дома риштувати, мурувати, будувати”. Відтак Козак Мамай живе в кожному з нас.

Олександр Висоцький інспірує тему вільно, різнопланово, еклектично. Його Мамай об’єднує іпостасі мандрівного запорожця і бандуриста, вояки й гультяя, філософа й жартуна, простодушного й мудрого чаклуна — козака-характерника, безстрашного народного героя.

Довідки за тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites