Neofolk project - візуальна програма ГогольFEST-2012. Куратор - Павло Гудімов.
У приміщенні заводу металоконструкцій, метро Видубичі, вул. Інженерна, 7В.

Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея представляє спецпроект візуального мистецтва в рамках ГОГОЛЬFEST-2012 під назвою Neofolk project, спрямований на дослідження витоків української народності в сучасному мистецтві. Концепція проекту визрівала досить тривалий період, очікуючи на влучний час та місце, яким і став цьогорічний ГОГОЛЬFEST.

Не заглиблюючись у дрібні побутові та складні політичні проблеми, Neofolk project складає портрет сучасної української дійсності - з її новою міфологією та новою символічною мовою. Енергійність і повторення, яскравість і декоративність, образи-загадки й слова-замовляння, відкритість до експериментів і ритуалізація творчого процесу, дистанційована авторська інтерпретація і відверте й горде наслідування... Дослідження лише починається, а мистецтво неофольку уже працює, щедро засіваючи поле «колективного несвідомого» новими оптимістичними образами майбутнього нації.

Лекційна програма Neofolk project:

23 вересня - лекція Олени Осіпчук (13.00) - кандидата історичних наук, наукового співробітника відділу культурологічних досліджень національної НДІ українознавства та всесвітньої історії, на тему: "Елементи українського фольклору у сучасному мистецтві".

Арт-центр Я Галерея висловлює подяку Олександру Каменцю та Юрію Осламовському за підтримку у створенні проекту.

За додатковою інформацією, коментарями учасників подій та фотоматеріалами звертайтесь:
координатор проектів Стефанія Цап, тел.: (044) 492-92-03, (067) 547-22-86.