Шукач старожитностей: Археолог Д.І. Яворницький

Археологічна діяльність видатного українського вченого є однією з недостатньо вивчених тем. Автори виставки поставили за мету показати роль археології в житті Д.І. Яворницького та здобутки вченого в цієї галузі.

В кінці ХІХ – на початку ХХ ст. вчений входив до кола видатних представників Імператорських археологічних товариств, дослідив безліч пам’яток, що відносилися до часів кам’яного віку, скіфської доби, пізніх кочовиків та запорозького козацтва. Д. Яворницький брав безпосередню участь в організації та роботі Всеросійських Археологічних з’їздів, зокрема ХІІІ Археологічного з’їзду 1905 р. в нашому місті, коли Катеринослав став своєрідним центром історичних та археологічних досліджень. Професор заснував та очолив Катеринославський історико-археологічний музей, який за тридцять років його діяльності став одним з найкращих в Україні. Перед будівництвом Дніпрогесу Д.І. Яворницький ініціював одні з найбільш масштабних у світовій археологічній практиці розкопки, відомі як Дніпробудівська експедиція (1927-1932 рр.). Археологами експедиції було винайдено більше 40 тис. матеріалів на величезній території вздовж Дніпра. Нажаль, незважаючи на протести Д.І. Яворницького, у 1930-ті рр. колекція була розпорошена між музеями України…

Вчений мав значні досягнення у галузі археології, але цей напрямок діяльності Д.І. Яворницького з ряду причин майже не популяризований серед громадськості. Співробітники Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького, які створили нову тематичну виставку, намагаються відповісти на питання: де вчений проводив розкопки і що він знаходив; яка доля цих знахідок; чому в сучасній історії археології його ім’я мало не замовчується, а згадується переважно у зв’язку з Дніпробудом та багато інших. На виставці можна побачити рідкісні документи, пов’язані з археологічною діяльністю вченого і його пошуками в Україні та за кордоном, прижиттєві фото з розкопок, а головне – самі археологічні знахідки різних часів й різних археологічних культур. А також дізнатися про те, наскільки гострими були скіфські стріли, що їх знайшов Д.І. Яворницький на розкопках у Катеринославі; який розмір мала антична ваза, знайдена під час Дніпробудівської експедиції; які речі знаходилися у похованні знатної половчанки доби Середньовіччя; який горщик Д.І. Яворницький вважав унікумом з-поміж знайдених раніше та як може виглядати готська «кам’яна баба».

Виставка має цікаві інтерактивні моменти: відвідувачі зможуть потримати в руках давні археологічні знахідки, спробують визначити їхню класифікацію та призначення. А також на території музею побачити археологічні розкопки та, за бажанням, взяти в них участь.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites