Презентуємо святковий захід «Козацькі розваги»,приурочений до Дня українського козацтва. Це свято традиційно відзначається в Україні на Покрова Пресвятої Богородиці, адже саме Богородиця вважається покровителькою усього Війська Запорозького. До участі запрошені студенти Національного гірничого університету, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, майстри Центру української культури Міського палацу дітей та юнацтва, школа бойових мистецтв «Спас-Штурм», ансамбль народного танцю «Дніпрові хвилі» та ін.

Невипадково «Козацькі змагання» проводяться біля будинку Дмитра Івановича Яворницького – славетного «козацького батька». Видатний вчений все життя досліджував історію козацтва, і був першим, хто настільки глибоко та всебічно висвітлив усі аспекти життя запорожців. Свідчать про велике захоплення Яворницького не лише десятки праць, присвячених Запоріжжю, але й те, що Дмитро Іванович підписувався запорізькими прізвиськами у листах «Дмитро Байда-Вишневецький», «Байда-Яворницький», а свою оселю називав куренем.

Здавна в Україні козацтво влаштовувало «Козацькі змагання», в яких з-поміж товариства визначалися найбільш хоробрі та здібні запорожці. Цього ж року суперниками стануть студенти НГУ та ДДАЕУ, які будуть мірятися силою, кмітливістю, спритністю, інтелектом, творчими навичками. Окрім запеклих змагань, ви зможете побачити бойовий гопак, справжню «Українську сюїту», взяти участь у майстер-класах, придбати сувеніри тощо.