Тарас Шевченко.
Історично-побутова мелодрама.
Режисер-постановник: – народний артист України - Лідія Кушкова.
Хореографія – Валентина Грекова.

В ролях:

  • нар. арт. Украини: Гр. Маслюк, Л. Кушкова;
  • засл. арт. України: В. Мойсеєнко, Н. Ніколаєва, Ж. Дмитренко, М. Постолака;
  • артисти: О. Вербова, С. Сушко, С. Дрожаков та інші.

Драматичні твори Тараса Шевченка, що дійшли до нас, - це п'єса "Назар Стодоля" (1843) та уривок історичної п'єси "Никита Гайдай" (1841). Не збереглися "драма чи трагедія в трьох актах" "Данило Рева" (згадується в листі поета до Я. Кухаренка від 30 листопада 1842), яку Шевченко згодом переробив, імовірно, в мелодраму "Назар Стодоля", а також мелодрама у прозі "Невеста". Драматургічним зацікавленням Шевченка сприяли відвідини вистав петербурзьких театрів, безпосереднє оточення поета, зокрема композитор і оперний співак С. Гулак-Артемовський та журналіст, фейлетоніст і театральний критик О. Елькан (відомий і як перекладач драматичних творів зарубіжних авторів для Александринського театру).

Тема людських взаємин і суспільних відносин, як за часів Кобзаря, так і сьогодні гостро прослідковується у нашому житті. Непорозуміння, обман і навіть зрада хвилювали героїв Шевченкової п’єси «Назар Стодоля», хвилюють ці проблеми і нинішніх українців.

У спектаклі задіяно більше 20 артистів драми і балету. Вистава неодноразово схвально висвітлювалася на сторінках українських газет. Один з критиків охрестив жанр спектаклю як детектив через стрімкий розвиток сюжету і уміння акторів тримати глядача у напрузі протягом усього дійства. Наш театр, окрім багатьох міст України, двічі давав «Назара Стодолю» у столиці нашої держави, Києві. У 2004 році виконавці головних ролей Г. Маслюк (Хома Кичатий) і В. Мойсеєнко (Назар) отримали свої почесні звання.

Тривалість вистави: 2 год.

Справки потел.: (056) 778-55-55 (касса).