У рамках культурних зустрічей наш арт-центр у Дніпропетровську спільно з Альянс Франсез продовжують цикл кіно-дискусій, присвячених французькому кінематографу. Зустрічі передбачають перегляд фільму та його обговорення. Дискусію проводить модератор Алексія Кіс-Марк французькою мовою. Переклад на російську - Майя Гарькава. Цього разу відбудеться перегляд та обговорення кінофільму:

Хитрість/ L'esquive , Франція, 2004, 117 хв.

Режисер - Абделатіф Кешиш
У ролях - Осман Елькараз, Сара Форестьє, Сабріна Уазані та інші.

П'ятнадцятирічний Абделькрім, на прізвисько Крімо, живе з матір'ю в спальному кварталі паризького передмістя. Мати працює в супермаркеті, батько сидить у в'язниці. І всі троє мріють в один прекрасний день вирушити в подорож на яхті на край світу. А поки хлопчисько тиняється вулицями зі своїм найкращим другом Еріком та іншими підлітками, які не знають, як вбити час. Раптом він звертає увагу на свою однокласницю, лукаву та балакучу Лідію, яка весь час повторює п'єсу Маріво «Гра кохання і випадку». Крімо намагається вступити до театральної трупи, щоб зізнатися Лідії в коханні.

"За приміськими районами закріпився негативний ярлик, і вже стало майже нормою пов'язувати з ними негативні вчинки - зґвалтування, наркотики, примусові шлюби. Я ж хотів розповісти про кохання і театр...", - каже режисер Абделатіф Кешиш. Фільм "Хитрість" отримав п'ять нагород кінопремії "Cеsars  2005", серед яких - за найкращий фільм, найкращу режисуру (Абделатіф Кешиш) і найкращу жіночу роль  (Сара Форестьє).

Дискусія буде зосереджена на негативному образі паризьких передмість, що склався, - у порівнянні з романтичною картиною Парижа. Ми також поговоримо про французьких акторів з передмістя, які за допомогою театру, змогли інтегруватися в суспільство та побудувати велику кар'єру.