Сльоза і камінь. Проходи старими цвинтарями Галичини

В Культурному Центрі "Арт-Вертеп" (арт-крамниця "Білокнижник", вул. Червона, 11, Дніпропетровськ) відбудеться презентація фотоальбому Андрія Кіся «Сльоза і камінь. Проходи старими цвинтарями Галичини» за участі автора.

Книжка Андрія Кіся «Сльоза і камінь. Проходи старими цвинтарями Галичини» (літературна агенція «Піраміда», серія Василя Ґабора «Приватна колекція», Львів, 2012 р.) - перше в Україні альбомне видання присвячене народній меморіальній скульптурі. Це вражаюча мандрівка старими цвинтарями галицьких сіл і містечок, де збереглися цілі «ансамблі» надгробних кам´яних пам´ятників, які створили народні майстри наприкінці XIX - впродовж ХХ століть.

Цю тему досліджували, зокрема, майстер фотографії Юліан Дорош у першій половині ХХ століття, а також науковці Микола Моздир та Лідія Хом´як.

Видання охоплює близько двадцяти некрополів Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей. Найповніше представлений цвинтар у Старому Місті поблизу Підгайців на Тернопільщині, де більшість надгробків створили майстри-каменотеси з родини Папіжів. Також у альбомі є надгробки з цвинтарів у Демні, Бережанах, Рогатині, Чесниках, Нараєві, Слобідці, Щирці, Поморянах, Лапшині, Жукові...

Альбом складається з розділів: «Образ Богородиці», «Образ Христа», «Розп´яття», «Ангели й архангели», «Святі», «Хрести».

Автор за допомогою фотоапарату досліджує пластику народних скульптур, акцентуючи на найцікавіших фраґментах і ракурсах, створючи «кінематографічну» структуру книжки, яка разом з монохромними фотографіями надає альбому мистецької вартості.

Метою книжки є - звернення уваги на збереження і реставрацію унікальних пам´яток культури, оскільки багато з поміщених у виданні зразків народної меморіальної скульптури були знищені вандалами, або перестали існувати внаслідок дії природніх факторів. Також автор хоче звернути увагу сучасних митців, скульпторів на гармонію цих творів монументального мистецтва, оскільки у просторі українських міст здебільшого постають антимистецькі пам´ятники.

Книжка «Сльоза і камінь» на XIX-у «Форумі видавців у Львові» (2012) увійшла до переліку кращих книжок «Форуму».

Довідки за тел.: (066) 272-26-24.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Другие события сейчас

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites