Відроджені духовні скарби з фондів музею

Виставку до 1025-річчя хрещення Київської Русі “Відроджені духовні скарби з фондів музею” (відреставровані церковні старожитності з колекції ДНІМ XVІІІ — ХІХ ст.) Презентація виставки відбудеться — у залі № 8.

На виставці представлені богослужбові предмети, які повернули до життя у майстерні нашого музею реставратори Володимир Десятерик і Сергій Передерій у 2005 – 2013 роках. Літургійні тканини (воздухи) і деталі священицького облачення (поручі) відреставрували співробітники Національного науково-дослідного реставраційного центру України у Києві (далі – ННДРЦУ): Тетяна Мінжуліна, Марія Бухаріна, Ольга Гаврилюк у  2007, 2008, 2010 рр.

Серед представлених духовних скарбів вражає художнім оздобленням похідний іконостас-триптих з зображенням у центральній частині апостолів Петра і Павла, який був створений у 1839 р. на замовлення полковника Гогінова, командира Олонецького піхотного полку.

На виставці експонуються два напрестольних хрести, виконаних майстрами Києво-Печерської Лаври у другій половині ХVІІІ ст. Один з низ знайдений у церкві с. Діївки, куди потрапив зі Свято-Миколаївської церкви с. Новий Кодак (тепер це район м. Дніпропетровська) Катеринославської губернії, про що є вкладний напис на хресті. Другий хрест  надійшов до колекції музею з церкви с. Васильківки Павлоградського повіту Катеринославської губернії. Обидва  хрести виконані з кипарисового дерева у техніці наскрізного різьблення з використанням підклеювання дрібних деталей.

У 1973 р. із музею атеїзму Дніпропетровського державного університету у дуже поганому стані до фондів нашого музею надійшла ікона «Спас Нерукотворний» (Росія, ХІХ ст.). Її нещодавно відреставрували і відвідувачі музею можуть милуватися ликом Христа у оригінальному, гаптованому срібною сухозліткою, окладі.

Експонуються також відреставровані церковні тканини — воздухи та поручі ХУІІІ ст. з церков нашого краю та Чернігівщини; металеві предмети — вінці, та релігійні книги, зокрема — Євангеліє московського друку 1763 року з церкви с. Романкове (нині район Дніпродзержинська).

Справки по тел.: (0562) 46-34-22.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites