Золота Скіфія

Дніпропетровський національний історичний музей представляє виставку "Золота Скіфія". Відкриття виставки відбулося  15 березня о 16:00

Виставка представляє чудові пам’ятки скіфської культури, прикладного мистецтва кінця ІV - початку III ст. до н.е. з фондів Інституту археології НАНУ.

Унікальність виставки полягає в тому, що раніше експозиція такого глобального масштабу по кількості та значущості пам’яток майже не була показана в Україні. В основному, вона представляла археологію нашої країни за кордоном: у Німеччині, Японії, Швейцарії, Італії, Польщі, Канаді, США, Франції, Угорщині. Більшість речей, – ювелірні прикраси, ритуальні сосуди, парадна зброя, - взагалі вперше предстануть для широкого кола любителів старовинної історії нашого краю.

Предмети походять з розкопок царських курганів на території сучасних Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької та Херсонської областей. В давнину (2-га половина І тис. до н.е.) – це був ареал проживання домінуючих серед скіфських племен "царських скіфів". Більшість комплексів датується ІV – початком ІІІ ст. до н.е. Це час існування відомої скіфської держави "Велика скіфія", ядром якої було Степове Подніпров’я (сьогодні Дніпропетровська та Запорізька області).

Серед сотень пам’яток прикладного мистецтва, які будуть експонуватись, є справжні шедеври: це золота чаша-фіала з розкопок 1990 року Братолюбівського кургану на Херсонщині, на поверхні якої горельєфне зображення голів коней; так зване "культове навершя", яке, можливо, використовувалось для зберігання скальпів; фалари (круглі бляхи кінської вузди) з зображенням молодого Геракла (курган "Бабина могила" Апостолівського району Дніпропетровської області, розкопки Б.М. Мозолевського) тощо.

Приємною особливістю виставки є значна кількість реконструкцій предметів, одягу, головних уборів, взуття скіфів.

Виставка "Золота Скіфія", безсумнівно, стане видатною подією в культурному житті м. Дніпропетровська.

Справки по тел.: (0562) 46-34-22.

Актуальность
(0 оценок)
Интересность
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Актуальность
0/12
Интересность
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Мы говорим о том, что важно, актуально или просто интересно. Мы живем в унисон с городом, работаем с ним в одном ритме и держим руку на пульсе всего, что в нем происходит.
Skype: live:content.citysites