В Дніпрі відкриється виставка «Вірменська спадщина України», присвячена 400-річчю вірменського книгодрукування в Україні.

17 жовтня 2016 року у приміщенні Вірменського культурного центру «Вардуі» відбудеться урочисте відкриття виставки «Вірменська спадщина України», присвяченої 400-річчю вірменського книгодрукування в Україні.

В рамках заходу відбудеться презентація першого українсько-вірменського словнику, виданого у Вірменії (укладачі: Мадоян В. В., Шейранян С. З. та Зубков В. П., головний редактор: Оганесян О. М.).

Також будуть представлені нові книги на українській, вірменській то російській мовах, видані у 2016р. в Україні та у Вірменії. Зокрема:

  • «Вірменській друкарні Львова – 400 років» - спеціальне видання на вірменській мові до пам’ятної дати (автор Вардан Деврікян);

  • «Від Царгорода до Києва» на вірменській мові (автор Надія Нікітенко, переклад Варужан Мадоян)

  • «Актуальні питання вірменознавства» (III-IV випуск) – збірка наукових праць Спілки вірмен України;

  • "Крапля меду" – вільні перекази балад вірменського письменника Ованнеса Туманяна на українській мові (автор Наталія Ткаченко);

  • «Сурб Патараг. Св. Літургія Комітаса для мішаного хору» з українською транслітерацією (за редакцію Андрія Шкраб'юка) та інші книги.

Багатовікова історія і культура вірмен України – це унікальне явище, поєднання творчої праці із збереженням самобутньої культури, яке своїм корінням сходить до Х сторіччя. Дійсним надбанням є той скарб, та спадщина, яку створили вірмени протягом століть на українських землях. Представники вірменської діаспори були бургомістрами, вченими, архітекторами, письменниками, медиками, скульпторами, художниками, державними діячами, політиками, військовими, винахідниками, адвокатами, відомими громадськими діячами, філантропами і представниками інших професій. Вірмени за свою багатовікову історію звели понад 100 храмів, мали власні монастирі, братства, банки, цехові майстерні, друкарні, торгові компанії і майстерні, користувались правом власного самоврядування.

Одні з найбільш цікавих сторінок багатовікової історії вірмен України будуть представлені на виставці «Вірменська спадщина України». Мало хто знає, що гасову лампу створили у Львові, а її винахідником був вірменин – І. Лукасєвич; батьком дослідження галицьких мінеральних вод і організатором курортів, у тому числі - Трускавця був вірменин Т.Торосевич; першим автономним бургомістром Чернівців був вірменин – Якоб фон Петрович; той факт, що засновником і організатором Львівської архітектурної школи, яка визначала обличчя міста у ІІ-й пол.-ХХ поч. ст. був Ю.Захаревич; вірмени у Кам’янці-Подільському мали власні оборонні споруди, інтегровані у загальну систему оборони міста; ікона Вірменської Богородиці - найбільша святиня Кам’янця–Подільського. Про вірменське графіті у Софії Київський, вірменську друкарню 1616 р., вірменський Львівський Євангеліє ХІІ ст.. І це невелика частина славетної багатовікової історії вірмен України та їх творчої діяльності у нашій країні. 

Місце проведення: м. Дніпро, вул. Леваневського, 13, 2 поверх (поряд з вірменською церквою, район центрального автовокзалу).

Графік роботи: Пн.-Птн. з 10:00 до 18:00, Сб.-Нед. з 15:00 до 19:00.

Додаткова інформація: (067) 622 20 15.