У Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставка творів ручної художньої вишивки «Рушникова стежка».

Ця виставка є звітом про роботу творчої лабораторії «Берегиня», яка почала свою роботу в січні 2012 року на базі Дніпропетровського художнього музею, за програмою, розробленою художницею з етнічного костюму Антоніною Бондарук. Програма курсу «Ручна художня вишивка» сприяє засвоєнню етнокультурної інформації, художньо-естетичному та практичному розвитку у сфері народної ручної вишивки. Вишивання розглядається не тільки з боку технічних особливостей рукоремесла, а й як спосіб життя. Це мистецтво вчить молодих дівчат відповідальності за свою майбутню родину, тому що вони — Берегині.

З давніх-давен в українців Свята Варвари є покровителькою швачок та вишивальниць. 17 грудня (день Святої Варвари) не можна було прати, білити чи глину місти — тільки вишивати. Кожна дівчина обов’язково залучалася до вишивання, тому що робота над весільним рушником була сповнена надзвичайного змісту. Весілля завжди було кульмінаційною подією життя, бо створення родини — це найвідповідальніший момент у долі кожної людини. 

Весільний рушник — наче тканина долі, де голка в безперервному коливальному русі створює життєву стежку. Тому створення весільного рушника стало своєрідною моделлю подальшого подружнього життя. Для оздоблення рушників використовувалися різні декоративні прийоми, основним з яких був рушниковий шов, що для українців став своєрідним національним генетичним кодом.

Музейна студія відроджує національні традиції створення весільного рушника, як засіб виховання дівчат — майбутніх наречених, берегинь родинної злагоди.

Довідки за тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.

Звертаємо увагу! На час роботи у ДХМ виставки «Нормандія у живописі» (по 13 січня) музей працює у такому режимі: 

  • з понеділка по четвер з 11:00 до 19:00 (каса припиняє продаж квитків о 18:30)
  • у суботу та неділю з 10:00 до 18:00 (каса припиняє продаж квитків о 17:30)
  • вихідний – п’ятниця