Цей художній проект – особистий протест автора проти анексії Криму Російською Федерацією. Проект створено і на знак поваги до кримськотатарського народу та його національного лідера, народного депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілева, лауреату премії «Солідарність» Леха Валенси 2014 р. (Республіка Польща), володаря ордену Лицаря Міжнародної дипломатичної місії «Європейська Україна» (2015 р.).

Підготовка цього авторського проекту тривала п’ять років, протягом яких Ірина Сизоненко мандрувала з фотокамерою божественною за своєю красою кримською землею. Малювала, писала вірші. Вона вважає, що в кожного митця мусить бути свій Едем. Мис Ай-Тодор, парк Харакс і величне Чорне море були її райським садом від вітру й творчої аури яких в неї виростали крила.

Візуальний ряд цього творчого проекту складається з 11 творів графіки і 30 авторських фотографій. Ці твори наповнені поетизацією, яку може відчувати людина у будь-яку пору року, перебуваючи на кримському узбережжі. Художні образи розкриваються у складних стосунках змісту і пластичної форми, у формуванні своєрідного індивідуального сприйняття. Це повною мірою стосується графічних творів «Алушта. Спів зимової мушлі», «Зима. Ранкова кава в Алушті», «Видіння липневої кави. Гаспра». Інтелектуальне трактування й асоціативне відображення фотографічних образів реалізується у раціонально побудованих композиціях, яким притаманна лаконічність, а яскраві барви підкреслюють мальовничість кримських краєвидів.

Мистецтвознавці зазначають, що творча манера Ірини Сизоненко належить до культурно-художнього явища в сучасному українському мистецтві, званому «Нова хвиля», яке виникло на початку 80-х років XX століття як альтернативна офіційному соцреалізмові. Ця течія молодих на той час художників внесла в українське мистецтво просвітлену духовність, пошук національних ідеалів і художньої образності. Авторка проекту не відмовляється від своїх ідеалів і намагається довести засобами художніх образів до усіх небайдужих, що кримська земля назавжди залишається джерелом натхнення для художників, фотографів і поєтів.

Партнерами та медіа-спонсорами проекту виступили: освітня програма «Eurostudent» в Україні», 11 канал, молодіжний проект «ТБ-Youth Woice».