персональну виставку дніпропетровської художниці Лариси Сізової «Мандри» (малярство, живопис на склі, витинанка, графіка).

Лариса Сізова народилась 1958 року у Дніпропетровську. 1981 року закінчила Придніпровську академію будівництва та архітектури за фахом архітектора. З 1991 року бере участь у міських, обласних, державних і закордонних художніх виставках, серед яких варто відзначити виставку у Всеросійському музеї декоративно-прикладного та народного мистецтва (м. Москва, 2006) і персональну виставку в українському культурному центрі Франції (м. Париж, 2008). Твори мисткині зберігаються у приватних колекціях в Україні та за кордоном: в Іспанії, Нідерландах, Німеччині, Ізраїлі.

Чільне місце у творчості мисткині посідає особливий вид народного образотворчого мистецтва – живопис на склі. Лариса Сізова – одна з небагатьох мистців, що працюють на склі.

Ця техніка малювання має давні традиції як у професійному, так і в народному мистецтві, сягаючи корінням часів Візантії та Риму. В Україні живопис на склі поширився у XIX столітті переважно в Західних регіонах, де малювали ікони на склі (нерідко такі ікони називають народною картиною). У Центрі України здебільшого зображували сюжети на соціально-побутові теми, якими прикрашали хати.

Характерною особливістю техніки є те, що нанесення шарів фарби здійснюється у зворотному порядку, бо картина малюється з одного боку, а сприймається з іншого. Прозоре скло завжди зберігало легкість і дзвінкість барв, ставало ще яскравішим у поєднанні з посрібленою чи позолоченою фольгою.

Проте діапазон творчих можливостей Лариси Сізової доволі широкий: живопис на склі та на полотні, графіка, витинанка. При цьому стиль художниці майже не залежить від матеріалу, на якому вона творить: він яскравий, неповторний, народжений глибоким відчуттям рідної землі, щільно сплетений з традиціями українського народного живопису. Наївному мистецтву художниці притаманні розмашисті мазки, узагальнене, лаконічне, просте зображення.

У своїх роботах художниця намагається відобразити колорит життя українського народу, де головною темою є кохання, материнство, релігійні мотиви, краса рідної землі, квіти та птахи.

Справки по тел.: (056) 744-60-35, (056) 47-33-38.